19.01.2023 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozmetadla s dokonalým rozdružením hnojiva

Rozmetadla dánské firmy Samson dokonale rozdruží i chlévskou mrvu z podestýlky či mrvu se suchou slámou. Je to výsledek práce rozmetacího ústrojí, které má firma Samson vyvinuté velmi originálně.

Při bližším pohledu na svislé válce je patrné, že jejich spodní část je konstruována odlišně od horní části. Vícelopatkové rozmetací ústrojí zvládne různé druhy materiálu, zároveň ale využívá všechny lopatky shodné konstrukce. Díky tomu lze po dvou sezónách zaměnit dolní lopatky za horní, a teprve po dalších dvou sezónách všechny lopatky otočit.

Dalším zajímavým prvkem je letmý pohyb spodních lopatek, které nejsou k rotorům uchycené napevno. Díky tomu mohou hnojivu udělit dostatek kinetické energie, a v případě kontaktu s kamenem se mu jednoduše vyhnou. Šířka aplikace činí dvanáct metrů.

Firma Samson Agro má také nové ovládací systémy pro rozmetadla: SpreadMaster 6500 a SpreadMaster 8500.  Oba systémy splňují všechny nároky uživatelů, kterým umožňují vážení hnojiva a dávkování. V průběhu rozmetání je možné shromažďovat data o práci, která pak mohou sloužit pro dokumentaci pro úřady anebo pro zákazníky. Terminál SpreadMaster 6500 ovládá rychlost pohybu dopravníku proporcionálně k pojezdové rychlosti a eviduje základní údaje: o době rozmetání, teoretické hmotnosti a počet hektarů. To počítač SpreadMaster 8500 umí více, včetně nahrávání aplikačních map a řízení hnojení podle těchto předpisů. Poté sestaví vlastní mapu aplikace se skutečným, přesně zaznamenaným dávkováním.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down