Rozmetadla úspěšně prošla zkouškami

Firma Fliegl vystavovala ve své expozici na mezinárodním veletrhu Techagro v hale V zajímavé stroje z oblasti aplikační i dopravní techniky. A to jak pro velké, tak i menší zemědělské podniky. Nechybělo ani příslušenství, vyráběné v rámci skupiny Fliegl Agrocenter.

Firma Fliegl je uznávaným výrobcem rozmetadel statkových hnojiv, jejichž fungování je založeno na principu výtlačného čela. Pro to, aby firma dokázala zajistit svým zákazníkům co nejlepší kvalitu práce, doplnila v uplynulém roce své výrobní kapacity v moderním závodě v Mühldorfu o zkušební zařízení pro rozmetadla.

Tato jedinečná novinka funguje s využitím siloměrných misek, umístěných v rozteči pouhých 50 cm. Fungování zařízení prověřila rovnou trojice nezávislých institucí, a má také plnou důvěru německé zemědělské společnosti DLG. Její pracovníci provedli s pomocí tohoto zařízení test rozmetadel Fliegl. Na základě velmi dobrého výsledku obdržely dva stroje certifikát o úspěšně vykonané zkoušce DLG. Jednalo se o rozmetadla ADS 120 a ASW 271, která se tak mohou pyšnit oceněním „Uznáno DLG“. Bylo tomu tak i na stánku společnosti Fliegl Agrartechnik GmbH v průběhu veletrhu Techagro, kde byly oba tyto stroje vystaveny.

ADS 120 je menší typ rozmetadla na jednonápravovém podvozku s celkovou hmotností dvanácti tun. Větší model ASW 271 představuje vhodné spojení návěsu této řady s rozmetadlem. Provedení na tandemovém podvozku s rozmetacím ústrojím Profi V2 má celkovou přípustnou hmotnost 20 t. Dávka hnoje se určuje posuvem vyhrnovací stěny a rychlostí jízdy. Pro kompenzaci posunu těžiště při vyhrnování hnoje je návěs vybaven podvozkem s hydraulickým posuvem.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 5/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *