17.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozmetadlo Rauch s automatickou agregací k traktoru

Německá firma Rauch nabízí první rozmetadlo s automatickou agregací k traktoru. Nový systém, představený na stánku firmy na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023, má název AutoCoupling.

Systém Rauch AutoCoupling dovoluje jednoduché a komfortní připojení zemědělského stroje k traktoru. S elektricky poháněnými pojezdovými válečky je manipulace s odstaveným rozmetadlem jednoduchou záležitostí. K dálkovému ovládání slouží aplikace Rauch.

Pojezd i manévrování

Z dohromady čtyř pojezdových válečků na rozmetadle jsou ty dva přední elektricky poháněné. Manévrování se strojem je možné tak, že se změní otáčky válečku na pravé či na levé straně. Tak je možné s rozmetadlem pohybovat dopředu anebo dozadu v jakémkoliv směru. Pro zásobení hnacích elektromotorů elektřinou je rozmetadlo osazeno bateriemi s kapacitou 50Ah.

Dále je na přední straně rozmetadla instalován optický senzor. S využitím údajů od tohoto senzoru a pomocí algoritmů umělé inteligence je možné rozeznat polohu traktoru a spodních táhel tříbodového závěsu. Díky tomu se rozmetadlo dokáže samočinně vmanévrovat do optimální pozice pro připojení k traktoru. Zapojení hydraulických hadic do příslušných rychlospojek hydrauliky a kabelu elektrického vedení do zásuvky pak provede uživatel rozmetadla manuálně.

Bezpečnost na prvním místě

Proto, aby bylo možné systém Rauch AutoCoupling začít využívat, postačuje pouze tuto funkci vyvolat na aplikaci Rauch a odstartovat proces automatického připojení rozmetadla Rauch k traktoru. Pro zajištění bezpečnosti této nové funkce zůstává aktivní jen tak dlouho, pokud bude uživatelem stlačeno příslušné tlačítko v aplikaci.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down