Rozsáhlá výstava techniky v Bologni

EIMA International je mezinárodní výstavou techniky pro zemědělství a zahradnictví. Koná se jednou za dva roky v italské Bologni a je od roku 1969 organizována společností FederUnacoma ve spolupráci s BolognaFiere. Veletrh je rozčleněn na čtrnáct segmentů a nabídl i čtyři odborné salony. Patřila k nim prezentace výrobců komponent pro zemědělské stroje EIMA Component či systémů pro získávání energie z obnovitelných zdrojů EIMA Energy.

Organizace veletrhu poskytla vhodné zázemí pro profesionálně orientované návštěvníky, pro které jsou pravidelně vyhrazeny první dva dny, ale i pro zájemce o techniku a strojní vybavení. Veletrh se konal v areálu s celkovou plochou 375 000 m², přičemž čistá výstavní plocha byla 140 000 m². Z více než 50 zemí přijelo dohromady 1900 různých vystavovatelů, kteří se prezentovali v šestnácti halách. Veletrh měl výrazně mezinárodní charakter, když jej navštívilo 80 oficiálních delegací ze 70 zemí.

Zrovna tak se EIMA v Bologni pyšnila velkým počtem představených inovací a novinek. Prezentováno bylo dohromady 25 úplně nových technologických řešení a 54 řešení, označených jako inovace. Výstava měla ještě větší důležitost z důvodu účasti vlád a četných světových autorit.

Při procházení veletrhem bylo patrné značné zastoupení techniky pro mulčování a drcení rostlinného materiálu, využívané jak v lesnictví, tak i při údržbě nejrůznějších ploch. Řada italských výrobců také prezentovala zajímavé koncepty u pasivní či aktivní techniky pro zpracování půdy a setí.*

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *