Rozšířená nabídka sklizňové techniky

V průběhu Dne Case IH na letišti v Kameni byl prezentován také široký sortiment sklizňové techniky, kterou firma AgriCS na našem trhu nabízí. Tradičně to jsou axiální sklízecí mlátičky Case IH AF, ale i různá provedení lisů této značky.

Výroba sklízecích mlátiček Axial-Flow značky Case IH byla zahájena před čtyřiceti lety, takže tyto stroje slaví kulaté výročí. Jejich historii připomněla mlátička Axial-Flow 1680, vyrobená v roce 1994, ale stále provozovaná na rodinné farmě. Stroje této řady byly jako jedny z prvních dováženy do Evropy i do ČR.

V kontrastu s nimi bylo možné vidět technický pokrok a posun ve vývoji na mlátičce AF 9240, a to již u žacího ústrojí: klasickou obilní lištu vystřídala lišta MacDon FD135 s pásovým dopravníkem a ve flexibilním provedení. Umí rovnoměrně kopírovat povrch pozemku a zároveň je velmi šetrná ke sklízenému materiálu.

Také pro sklizeň slámy, sena či zavadlých pícnin nabízí Case IH řešení. Vysoké výkonnosti lze dosahovat s lisy na hranolové balíky. V Kameni se představil model LB 434 XL, osazený delší lisovací komorou, která umožňuje dosahovat dokonalejšího slisování balíku. Lis je zároveň vybaven senzory, které zjišťují množství procházející hmoty.

Case IH vyrábí také svinovací lisy a v Kameni mohli zemědělci vidět lis RB 455 R, tedy vybavený řezacím ústrojím.

Na Dnu Case IH měla svou premiéru sklizňová technika od slovinské firmy SIP. Zajímavá byla hned první souprava, tvořená traktorem Case IH Puma 165 se žací trojkombinací o celkovém záběru 10 m. Hydropneumatické odlehčení zajišťuje nízkou úroveň přítlaku a omezení znečišťování hmoty.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 7/2017.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *