Rozšířená řada sklízecích řezaček

Jedním z velmi zajímavých exponátů New Holland v expozici na Agritechnice byla nová samojízdná sklízecí řezačka FR920 Forage Cruiser. S tímto strojem si výrobce rozšiřuje modelovou řadu řezaček o nový nejvýkonnější typ. Stroj je poháněn novým motorem V20 od sesterského výrobce FPT Industrial, který je naladěný na výkon 670 kW / 911 k. Jeho točivý moment dosahuje těžko představitelných 4095 Nm.

Výkonnému motoru bylo přizpůsobeno vkládací ústrojí, které má značnou kapacitu. Každý zájemce může také vybírat jeden ze tří procesorů zrna, které se nabízí s různými konfiguracemi válců. Mohou tak pokrýt všechny požadavky uživatelů na délku řezanky a způsob využití řezačky. S procesory DuraCracker™ a DuraShredder uvádí New Holland na trh dvě nové vysoce výkonné varianty procesorů zrna.

Kanál vkládacího ústrojí je zvětšený o 12,5 procenta. Zároveň je i celý systém pohonu zesílený, aby bylo možné efektivně přenášet výrazně vyšší výkon. Řezačka FR920 je vybavena novým systémem pohonu všech kol v provedení HD (Heavy Duty). Ve srovnání se standardní verzí pohonu všech kol je s provedením HD možné zvýšit přenášený točivý moment na kola o šedesát procent. Díky tomu je zachována trakce i za nejobtížnějších podmínek. Také nápravy jsou v provedení Heavy Duty, zadní náprava má zesílený nosník a podvozek je připraven pro instalaci automatického řízení. Novou konstrukcí také vychází výrobce vstříc těm zákazníkům, kteří požadují obutí zadní nápravy o větší šířce, a tím i s větší kontaktní plochou.

Nový pohon všech kol HD je automaticky řízen systémem Terralock, který jej zapíná a vypíná v závislosti na úhlu natočení kol.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *