25.10.2021 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozšířené spektrum využití pro „samochod“

Firma Amazone pokračuje v dalším vývoji u svého samojízdného postřikovače Pantera. Od této chvíle je možné si objednat novou Panteru 4504-HW s balíčkem výbavy Comfort-Paket plus. Postřikovač je vybaven HW podvozkem, který dovoluje jak hydraulicky nastavovat světlou výšku, tak i rozchod kol.

Díky tomu získává Pantera ještě více na své mnohostrannosti využití. Rozchod je možné nastavovat  v intervalu od 2,25 m do 3 m při světlé výšce 1,25 m anebo potom v rozsahu 2,45 m až 3,2 m (maximálně 3,3 m) při světlé výšce 1,7 m.

I přes zvýšené těžiště je nová Pantera 4504-HW velmi stabilní a může pracovat v nejrůznějších kulturách a roztečích řádků. Možnost rozšířit si spektrum prováděných činností s novou Panterou uvítají především poskytovatelé služeb v zemědělství.

Amazone myslí i na ochranu podvozku postřikovače. Standardně je Pantera vybavena kryty pro hydromotory v kolech. Na přání lze stroj osadit ještě kryty převodovek v kolech, děliči stébel a zakrytím podvozku. Kromě toho byl speciálně pro Panteru-HW vyvinutý tzv. SunflowerKit, aby bylo možné provádět ochranu rostlin a hnojení i ve vzrostlých porostech slunečnice bez poškozování rostlin. Kit je tvořen děliči stébel, velkými kryty pro kola a fóliovým tunelem. Před koly usazené děliče slouží k preciznímu oddělení rostlin mezi řádky. Pod strojem pak mohou procházet rostliny nepoškozené díky flexibilnímu fóliovému tunelu.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down