Rozšíření sortimentu a dvě významná ocenění

Společnost Agromex s. r. o. lákala návštěvníky veletrhu Země živitelka hned na několika místech. Před branou výstaviště se pyšnil samojízdný postřikovač Challenger RoGator RG 655 D, který si z veletrhu odnesl ocenění Zlatý klas. Stroj se vyznačuje stabilní konstrukcí, komfortní kabinou a nízkými provozními náklady.

Může být osazen rameny o záběru až do 36 m, která mohou mít 10 až 36 sekcí. V ramenech se nachází cirkulační potrubí, kde je postřiková kapalina neustále udržována pod tlakem. Díky tomu je v tryskách k dispozici ihned po zapnutí funkce postřiku.

Počítač v kabině provádí automatický záznam aplikované plochy i dávek. Dávkování může být buď jednotné, anebo lokálně variabilní, pokud jsou k dispozici aplikační mapy. Široká panoramatická kabina nabízí velmi mnoho vnitřního prostoru a nerušený výhled vpřed i do stran. K pohonu slouží sedmiválcový motor s objemem 7,4 l a maximálním výkonem 178 kW/243 k. Velký a výkonný stroj je zároveň velmi obratný, protože jeho poloměr otáčení činí pouze 4,75 m.

Porotu tento postřikovač zaujal svou konstrukcí podvozku, lichoběžníkovými nápravami a více-prvkovým zavěšením kol. Světlá výška i rozchod kol jsou nastavitelné v závislosti na podmínkách aplikace a podvozek zajišťuje stroji mimořádnou stabilitu. Porota rovněž ocenila vyspělý systém aplikace podle mapových podkladů.

V těsném sousedství se vyjímal pásový traktor Challenger MT 775 E. Jeho sedmiválcový motor Agco Power disponuje maximálním výkonem 322 kW/438 k. Řídící jednotka motoru je napojena na síť CAN-Bus s označením Intellitronics, procházející celým strojem.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 10/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *