18.09.2001 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozšíření sortimentu firmy Wincorp Agri

Expozici firmy Wincorp Agri na Zemi živitelce vévodil traktor Valmet 8950 Hi Tech. A není divu - v současnosti jedná se o nejprodávanější Valmet na našem trhu. Traktor je vybaven motorem Sisu Diesel o zdvihovém objemu 7,4 l s mezichladičem stlačeného vzduchu. Jeho jmenovitý výkon je 160 koní, přičemž je možné další zvýšení na 200 k. Jedná se o takzvaný systém Sigma power, který pracuje následovně. Pomocí čidla je sledován kroutící moment přímo na klikovém hřídeli a zároveň kroutící moment průběžné hřídeli pohánějící spojku vývodového hřídele. Jakmile se zvýší zátěž na vývodovém hřídeli (zvýší se odpor půdy při práci s rotačními branami, zvýší se hustota sklízeného porostu pícnin), elektronická jednotka zaznamená rozdíl mezi snímanými kroutícími momenty a zvýší dávku paliva na vstřikovacím čerpadle. Tím se zvýší výkon motoru, který tak překoná zátěž a poté co se odpor se dávka paliva upraví na původní hodnotu.
Převodovka traktoru je typu Hi Tech a má celkem 36 převodových stupňů pro jízdu vpřed i vzad. Reverzace se provádí klasicky – malou pákou pod volantem. Pro letošní rok má traktor některá vylepšení v kabině. Jedná se o přístrojovou desku a palubní počítač. Tento traktor se vyrábí též v kloubovém provedení, které je vhodné pro komunální služby i práci v lesnictví. Lesní úprava může být doplněna i harvestorovou hlavicí a traktor pak slouží jako levnější varianta samojízdného harvestoru.
Novinkou v sortimentu firmy byl krmný míchací vůz tuzemské produkce s označením Banarex. Jedná se o míchací vůz s jedním horizontálním šnekem, který reprezentuje současný trend míhání s bez většího řezání – tak aby se nesnižovala strukturální dálka řezanky.
Klasickou v sortimentu byl předvedený pluh Gassner s hydraulickým Variem a nonstop jištěním. Pluhy se vyznačují kosodélníkovým tvarem odrhrnovačky, který snižuje celkový orební odpor.

Luboš Stehno

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down