Rozšíření sortimentu o fólii Coatex

S tím, jak firma Claas u svých kombinací lisu a ovíječky na jednom podvozku Rollant 400 Uniwrap představila nový síťový a fóliový obalový systém, souvisí další novinka: tento výrobce uvádí na trh fólii Coatex, která je pro nový balicí proces potřebná.

Pracovní proces balení s novou fólií je úplně stejný jako pro balení sítí, rozdíl je pouze v obalovém materiálu. Ve chvíli, kdy balík dosáhne požadované velikosti v balicí komoře, je automaticky zabalen do maximálně osmi vrstev fólie Coatex. Na rozdíl od sítě přesahuje fólie šířku balíku o několik centimetrů. Tím se ušetří několik vrstev obalového materiálu, a přesto jsou okraje balíku chráněny v dostatečné míře. Nový systém také usnadňuje pozdější práci s oddělováním sítě a fólie při rozbalování balíku. To vše usnadňuje manipulaci a přispívá k efektivnějšímu odstranění obalového materiálu.

Praktické výhody fólie Coatex zahrnují velmi spolehlivý balicí proces. Balíky jsou pevně zabaleny a udržují si tak lepší tvar, což je praktické pro přepravu i uskladnění. Díky rychlému zabalení a zamezení přístupu vzduchu dochází k optimálnímu silážnímu procesu a tím vzniká vysoce kvalitní krmivo.

Fólie Coatex firmy Claas je k dispozici v šířce 1400 mm, aby mohly být dobře zabaleny i okraje každého balíku. Podle modelu lisu a provozních podmínek (například balení sena v porovnání s vlhkou siláží) si zákazník může vybrat fólii o tloušťce 20 μm (1750m dlouhé) nebo 17 μm (2000m dlouhé).

Claas bude dále dodávat i osvědčený sortiment balicích fólií Rollatex a Wrapex.*

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *