17.05.2024 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Linky na sklizeň pícnin firmy Pöttinger se předvedly při práci

Rakouský výrobce Pöttinger má velice široký sortiment techniky. Se svými stroji na sklizeň pícnin organizuje letos na jaře v ČR několik praktických předvádění, na nichž mohou zemědělci tyto stroje vidět při práci. Jedno takové předvádění proběhlo nedaleko obce Byzhradec v okrese Rychnov nad Kněžnou a připravili jej pracovníci firmy ZÁLESÍ a.s. Luhačovice.

Vybrané porosty luk rámovala krásná příroda i nádherné počasí. Jak na výstavě, tak později při praktickém předvádění mohli zemědělci vidět několik kompletních linek pro sklizeň zavadlé travní píce od firmy Pöttinger.

Perfektní kopírování půdy

Pro posečení porostu na poměrně velké ploše pro několik sklizňových linek postačovalo jen několik málo přejezdů širokozáběrové žací kombinace Pöttinger NovaCat S12. Spolu s traktorem JCB Fastrac ji předvedl její majitel. Povrch louky byl poměrně nerovný, nicméně i v pracovním záběru dvanácti metrů dokázaly žací stroje firmy Pöttinger rovnoměrně kopírovat terén. Je to dáno také tím, že jednotlivé žací jednotky o šířce vždy čtyř metrů mají středové uložení v těžišti, typické pro žací stroje Pöttinger NovaCat.

Šetrné obracení rotory Dynatech

Na pozemcích, posečených žacím strojem bez kondicionéru, většinou následuje přejezd obracečem. Na akci se o obrácení píce postaral tažený obraceč Pöttinger HIT 10.11 T s deseti rotory.

Nejmenší model velkých vozů

První sklizňová linka byla založena na využití víceúčelového návěsu. Pöttinger Jumbo 8400 se rozjel na předem připravený řádek travní hmoty, kterou jeho široký řízený sběrač hladce sebral. Návěs byl agregován s traktorem Deutz-Fahr 8280 TTV.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down