03.06.2023 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rychlá a efektivní doprava

Doprava v zemědělství nebyla nikdy jednoduchá, černobílá záležitost. Firma Krampe jako specialista v oboru nabízí také řešení, kdy jeden podvozek může fungovat s vanovou korbou či s cisternou, tedy i k návozu kejdy či digestátu nebo vody pro postřikovač na pozemky.

Tento systém má název Krampe DA RoadRunner. Návěs Krampe DA 34 Roadrunner má tři nápravy, první ale v podobě vozíku Dolly a s menším průměrem pneumatik. Všechny nápravy mají shodné pneumatické odpružení, jako návěsy Big Body, tvořené teleskopickým tlumičem, měchem a listovou pružinou. Poslední náprava má náběžné řízení a nechybí ani funkce snižování tlaku v měchách zadní nápravy při vysypávání nákladu. Ke korbě vozu Krampe DA 34 Roadrunner je možné ještě uchytit nástavky o výšce 80 cm, čímž se její objem vyšplhá na 46 krychlových metrů. I přes velkou celkovou délku vozu je souprava velmi obratná.

Pro zvýšení rychlosti a efektivity dopravy může být návěs Krampe DA Roadrunner agregován s vozidlem Mercedes-Benz Unimog. Motor má velké výkonové rezervy a s ním je velmi dobře sladěna převodovka. Jednou z možností je převodovka v provedení heavy duty se třemi skupinami rychlostí – silniční, redukovanou a plazivou. Minimální rychlost činí jen 130 metrů za hodinu. Převodovka si umí sama předvolit vhodný rychlostní stupeň pro rozjezd. A to na základě vyhodnocení jízdních poměrů v předcházející době jízdy.

Řidič může předvolený rychlostní stupeň ale změnit – lehkým ťuknutím do malé páčky pro levou ruku pod volantem. Pokud by zvolil příliš vysokou rychlost, převodovka rozjezd nedovolí a špatný povel řidiči oznámí. Díky bezpečnostnímu systému tak nemůže dojít k poškození systému pohonu ani k udušení motoru.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down