12.06.2022 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rychlá kariéra pásových podvozků

Pásový podvozek Terra Trac s frikčním pohonem, vyvinutý v závodě CLAAS Industrietechnik (CIT) ve městě Paderborn a následně důkladně a nákladně testovaný, od uvedení na trh platí za jeden z mezníků v oblasti vývoje zemědělské techniky.

Pásový podvozek Terra Trac byl vyvinutý nejprve pro královskou třídu sklízecích mlátiček Claas Lexion. A to s cílem snížení měrného tlaku na půdu, zlepšení trakce i pohodlí pro obsluhu při práci. Všech těchto cílů se podařilo dosáhnout a zájem o pásové provedení mlátiček Claas rostl. Vývoj podvozku Terra Trac ale pokračoval dále. Výrazného zlepšení bylo dosaženo v roce 2004, kdy přišel na trh Terra Trac v odpružené variantě, doplněný o tlumiče nárazu z pryže. Mezníkem vývoje těchto podvozků byl rok 2011, kdy byly doplněny o integrovaný systém hydropneumatického odpružení. Na trh tak přišla nová generace podvozků Claas Terra Trac. Dodnes je toto odpružení jednou z největších předností podvozku firmy Claas oproti konkurenci.

Se zavedením systému hydropneumatického odpružení se zároveň i značně zlepšila schopnost přizpůsobení se reliéfu terénu. A kromě toho se zvýšila i maximální rychlost jízdy na 40 km/h. Dr. Ulf Leinhäuser, mluvčí vedení společnosti CLAAS Industrietechnik Paderborn na tuto dobu vzpomíná takto:

„Po počáteční skepsi jsme mohli rychle přesvědčit o přednostech technologie Terra Trac stále více zemědělců a poskytovatelů služeb. Zatímco zpočátku se pásovými podvozky vybavovalo jen o něco více než deset procent strojů, tak nyní jím osazujeme více než 50 procent Lexionů. V Severní Americe je dodáváno na trh již více než 70 procent Lexionů s našimi pásovými podvozky, ve Velké Británii více než 90 procent.“

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down