Rychlé, efektivní a bezpečné balení

Kverneland Group zvýšil výkonnost a efektivitu svých baliček s rotačním stolem 7710C (nesený model) a 7740C (tažený typ). K tomu využil netradiční technická řešení, především dvojitý držák fólie a chytrý systém optimalizující rychlost rotace otočného stolu. Modernizovaná blička 7740C – jako vlajková loď sortimentu balicí techniky od Kvernelandu, byla předvedena i během letního polního dne Objevte svět trávy nedaleko dánského závodu Kverneland Group v Kerteminde.

Větší výkon baličky zaručuje už dvojité vedení fólie DuoWrap, neboť širší dvojité překrytí zkracuje čas potřebný k zabalení balíku. A k tomuto cíli výrazně přispívá i vyšší rychlost rotujícího stolu.

Maximální balicí rychlost baliček s otočným stolem je omezena stabilitou balíku rotujícího na balicím stole. Ta je v přímém vztahu ke kvalitě balíku, ale může být také ovlivněna dalšími okolnostmi jako například prací na svahu nebo jinými konkrétními nepříznivými podmínkami. Proto je balička Kverneland 7740C vybavena novým inteligentním systémem OptiSpeed, který optimalizuje rychlost ovíjení. Senzory na rámu detekují pohyb balíku a kontrolují jeho stabilitu. Pokud je vše v pořádku, balicí stůl se automaticky roztočí do maximálních otáček. Když ale čidla zjistí určitou nestabilitu balíku, elektronický systém automaticky sníží rychlost ovíjení na bezpečnou úroveň. I ve složitých podmínkách, na nerovném terénu či na svazích, se balík ovíjí optimální rychlostí, takže nehrozí jeho vypadnutí nebo převrácení.

Navíc plně automaticky ovládaná balička Kverneland 7740 C unese najednou dva balíky: zatímco se jeden balík balí na rotačním stole, druhý je již připraven na nakládacím rameni. Nízko uložený balicí stůl a samonakládací mechanismus zaručují rychlou nakládku a šetrnou vykládku balíku.

Výsledkem kombinace dvojitého vedení fólií DuoWrap a systému OptiSpeed je výkon srovnatelný s mnohem dražšími baličkami se dvěma satelitními rameny. Díky širšímu překrytí fólií s předpětím až 66 % a vyšší rychlosti rotujícího stolu až o 33 % se čas balení přibližuje baličkám s otočným ramenem. Zároveň se snižují nároky na obsluhu stroje, která může bezpečně ovládat baličku po celou dobu v maximálním výkonu. Balení je tak rychlé, efektivní a bezpečné.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *