Rychlejší reakce, preciznější aplikace

V expozici firmy Rauch na Agritechnice byla k vidění záplava rozmetadel různých modelových řad včetně velkých tažených typů. U nových modelů řady AXIS H a AXIS M 50.2 EMC+W zavedla firma Rauch od poloviny roku 2017 do standardní výbavy kompletně nově přepracovaný koncept elektroniky z oblasti digitálního světa.

Je to umožněno instalací nové řídicí jednotky se softwarem, vyvinutým firmou Rauch. Software umožňuje reagovat rychleji na nové požadavky různých ISOBUS aplikací. Jednotka tedy dokáže adekvátně reagovat i v případě různých software-update ze strany výrobců traktorů či na požadavky z oblasti digitálních technologií v zemědělství. Nový software také dovoluje u zmíněných rozmetadel precizní řízení rozmetání různého množství hnojiva na pravé a na levé straně samostatně. Na dílčí záběry je tak možné aplikovat zvolené dávky hnojiv s ještě větší přesností.

Nová generace rozmetadel Axis se ovládá prostřednictvím nového ISOBUS terminálu CCI-1200. Tento terminál vzešel opět ze společného vývoje řady výrobců v rámci iniciativy CC ISOBUS, která má sídlo v německém Osnabrücku. Kromě stávajících typů CCI 100 a CCI 200, doplněných v letošním roce menším typem CCI 50, byl v roce 2013 zahájen vývoj nového typu. A na veletrhu Agritechnica měl terminál premiéru.

Nový typ má označení CCI-1200 a využívá optiku tabletu. Aby dokázal zobrazovat i větší počet informací současně, disponuje velkou obrazovkou s úhlopříčkou 12,1 palce s dotykovým ovládáním pomocí symbolů, bez jakýchkoli tlačítek. Zajímavé je, že terminál umožňuje ovládání i dvou závěsných strojů pomocí ISOBUS – například čelně neseného zásobníku hnojiva a rozmetadla. Vzhled si každý uživatel může nastavit podle potřeby a k dispozici bude mít i integrovanou nápovědu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *