07.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rypadlonakladače s komfortním ovládáním

Pod značkou CASE se skrývá široký sortiment stavební techniky, dodávané na trhy celého světa. Zahrnuje pásová rypadla, minirypadla, buldozery, kompaktní i velké kolové nakladače, smykem řízené nakladače, gradery a rypadlonakladače. Zástupce z poslední jmenované skupiny strojů mohli vidět účastníci Dne otevřených dveří 2022 společnosti Agrotec v Hustopečích.

Stroj byl neustále v pohybu, neboť účastníci vydařené akce naplno využívali možnosti svezení se v kabině na sedadle spolujezdce. Jednalo se o model CASE 590 SV s motorem o výkonu 89 kW, tj. 121 k. CASE dělá ještě i větší typ 695SV, jenž má čtyři stejně velká kola. CASE 590 SV s menšími koly vpředu se zase otočí na menším prostoru. Nicméně i tak jsou poháněna i přední kola, a to středově vedeným kloubovým hřídelem.

CASE 590 SV má standardně lopatu s paralelogramem. Zajímavostí je systém automatického odpružení lopaty pod názvem Ride Control. Ten se aktivuje sklopným přepínačem pod volantem. V automatickém režimu systém Ride Control zajistí to, že doběhy pohybu lopaty i jejího zvedání a spouštění jsou vždy měkké – i když by strojník vzal za ovládací joystick prudce. Dále se tento režim umí automaticky zapnout za jízdy rychlostí vyšší, než pět kilometrů v hodině. Rypadlonakladač byl vybaven lopatou „tři v jednom“, s níž lze nabírat materiál, hrnout jej před strojem či srovnávat povrch anebo i nakládat palety.

Také mechanická čtyřrychlostní převodovka umí pracovat automaticky, resp. automaticky řadit rychlostní stupně dolů i nahoru až do stupně, který si strojník zvolí. Anebo pak je možné řadit rychlostní stupně manuálně při zatížení, pomocí ovladače pro levou ruku pod volantem. Rovněž reverzace se řadí při zatížení. Rypadlonakladače CASE naleznou uplatnění i v zemědělství, pro četné úpravy terénu nebo nakládku balíků, vaků apod.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down