25.04.2014 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S důrazem na jednoduchost

Značka Gomselmash se na našem trhu nově vyskytuje od roku 2012. Nabídku této sklizňové techniky zajišťuje prodejní a servisní pobočka řízená přímo výrobcem. Také na Techagru byla technika Gomselmash přítomna, a to v podobě dvou sklízecích mlátiček. Jednalo se o modely Palesse GS812 a GS12.

Sklízecí mlátičky Gomselmash Palesse jsou jednoduché stroje, u nichž výrobce používá klasická a praxí prověřená technická řešení. Důraz je kladen na jednoduchost, spolehlivost a nízké provozní náklady. To, že sklízecí mlátičky potřebnou spolehlivost mají, potvrzuje výrobce tříletou komplexní zárukou. V rámci zajištění vyšší ekonomiky provozu firma Gomselmash poskytuje svým zákazníkům originální díly za nízké ceny, a navíc ke každému novému stroji zákazník obdrží jednu kompletní sadu spotřebního materiálu (řemeny, filtry atd.) Jednoduchost je dána tím, že je použito klasické mláticí ústrojí, čtyř- nebo pětiklávesové vytřásadlo a povětšinou řemenové pohony, z nichž ty, u nichž je třeba měnit otáčky, jsou vybavené též variátory.

Ale i u sklízecích mlátiček Palesse je využito elektroniky. V kabině nechybí klimatizace, dotykový ovládací monitor, pomocí něhož je možné řídit nastavení základních prvků mláticího a čisticího ústrojí (otáčky mláticího bubnu, ventilátoru, vzdálenost mláticího bubnu a koše atd.). Pojezdové ústrojí jde též s dobou, je hydrostatické se čtyřmi rychlostními stupni.

Sklízecí mlátičky Gomselmash Palesse jsou vyráběny v běloruské továrně produkující asi 5000 kusů techniky ročně. Základním rozdílem „západoevropského“ provedení jsou použité motory. S ohledem na přísnější emisní normy a dostupnější servis používá výrobce motory Mercedes s elektronicky řízeným vstřikováním a systémem SCR pro regulaci obsahu oxidů dusíku ve výfukových plynech.

Model Palesse GS812 má základní žací adaptér pro sklizeň obilnin se záběrem 5 metrů (výrobce při určování záběru nevychází ze stop, ale z metrické soustavy), mláticí buben o průměru 800 mm a šířce 1200 mm, vytřásadlo s plochou 4,9 m2 a síta s čisticí plochou 3,86 m2. Vyčištěné zrno je shromažďováno v zásobníku s objemem 5,5 m3. Motor Mercedes OM 926 LA má výkon 238 k a průchodnost sklízecí mlátičky činí 8 kg hmoty za sekundu, tj. 12 t čistého zrna za hodinu.

Druhá z vystavených sklízecích mlátiček, model Palesse GS12 disponuje vyšší výkonností, a to 12 kg sklízené hmoty za sekundu, 18 t čistého zrna za hodinu. S ohledem na to používá motor Mercedes o výkonu 326 k, mláticí ústrojí se šířkou 1500 mm, doplněné o urychlovací buben s průměrem 600 mm. Vytřásadlo je pětiklávesové se separační plochou 6,15 m2, plocha sít zvýšena na 5 m2 a zásobník pojme 8000 l zrna. Na přání zákazníka je možno mlátičku GS12 vybavit pohonem všech kol.*

Mimo sklízecích mlátiček vyrábí firma Gomslemash též samojízdné i tažené řezačky a zajímavým produktem jsou též univerzální nosiče nářadí, které lze využít jak při sklizni pícnin tak při půdozpracujících pracích. I tato technika, spolu s novými modely mlátiček,

se v dohledné době objeví na našem trhu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down