26.01.2022 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S jakými stroji sekat pícniny v CTF?

Firma Krone vyvinula speciálně pro zákazníky v USA a Austrálii nový systém EasyCut TC Connect. Jedná se o připojovací rám, dovolující traktor agregovat rovnou s DVĚMA taženými žacími stroji Krone naráz, konkrétně typy EasyCut TC 400 a EasyCut TC 500 vždy se středově uloženou ojí. S dvojicí sekaček EasyCut TC 500 a s čelním žacím strojem lze realizovat pracovní záběr více než dvanácti metrů, včetně úpravy hmoty kondicionérem pro rychlejší zavadání – perfektní pro systémy Controlled Traffic Farming (CTF).

Systém řízeného pojezdu po pozemcích Controlled Traffic Farming (CTF) se především na trhu v Austrálii těší rostoucí oblibě. Ale rozšiřuje se stále více i v Evropě. Díky tomu, že technika jezdí po polích stále a vždy jen po předem vymezených jízdních stopách, okolní půda je ušetřena nežádoucího technogenního zhutňování. Úroveň poježděnosti polí se z téměř 100 procent redukuje například na deset procent. CTF se snaží pěstitelé využívat i při pěstování vojtěšky.

Nový rám EasyCut TC Connect umožňuje sečení v pracovních záběrech nad 12 m až do maximálně 13,08 m – a to v rastru tří a šesti metrů. Rám přitom může být agregován s nejrůznějšími komponenty, například dvojicí tažených strojů EasyCut TC 400 a čelně neseným strojem EasyCut F 400 CV. Souprava tak zanechává za sebou tři stejně objemné řádky píce, které budou i shodnou rychlostí zavadat.*

Jednotlivé žací stroje je ale možné využívat i samostatně.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down