S maximálním důrazem na kvalitu

John Deere patří mezi výrobce, kteří považují maximální kvalitu svých výrobků za samozřejmost. A to i za situace, kdy se stále rozšiřuje paleta strojů, produktové portfolio je stále komplexnější a zároveň integruje pokročilou technologii zpracování dat. Proto zachování kvality na shodné úrovni vyžaduje zavedení striktních a systematických procesů pro její kontrolu.

Ve svém tradičním výrobním závodě na traktory v německém Mannheimu si John Deere vybudoval celou řadu specializovaných pracovišť, která mají konkrétní zaměření na kontrolu kvality. Základem pro zachování kvality je systém výroby a zajištění kvality John Deere s označením JD-QPS.

Součástí tohoto systému je také proces získávání zkušeností od zákazníků metodou zpětné vazby, a to jak v krátkodobém, tak i dlouhodobém horizontu. Získané postřehy se zapracovávají do výroby a do vývoje nových modelů traktorů. Výsledkem je redukce intenzity záručních oprav, péče a ochrana zákazníků a samozřejmě stálé zlepšování strojů.

Dále má John Deere vybudován i systém kontroly vyrobených traktorů. Každý vyprodukovaný stroj absolvuje testování na speciálním stanovišti, které je online napojené na řídicí pracoviště. Poté následuje kompletní audit a teprve po něm je traktor připraven k odeslání zákazníkovi.

Pro zlepšování konstrukce traktorů využívá John Deere i služeb své telematiky JD Link. A to například při sledování traktorů, které byly poskytnuty zemědělcům v různých regionech světa, aby je důkladně prověřili před jejich uvedením na trh. Traktory pracují dlouhodobě i při maximálním zatížení a jejich uživatelé je nijak nešetří.

Svým zákazníkům nabízí John Deere strategii Farm Sight, která představuje spojení jejich strojového vybavení, technologie AMS a servisu ze strany dealera.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 6/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *