S novinkami do nadcházející sezóny

Tak významný veletrh zemědělské techniky, jakým EIMA v Bologni je, nenechal bez povšimnutí ani výrobce John Deere. Pro návštěvníky připravil bohatou expozici svých strojů, v níž dominovaly traktory. Jak je pro tohoto výrobce charakteristické, na své si přišel zemědělec z podniku jakékoli velikosti či zaměření – od vinařů či sadařů až po management největších zemědělských podniků.

A právě vinaři či sadaři našli v expozici traktory v nové podobě. Poznali to ihned podle nového designu ve stylu ostatních modelových řad.

Pro rodinné farmy s klasickým nebo smíšeným zaměřením či chovatele skotu je určena nová modelová řada 5R. Traktory mohou být objednány již z výroby osazené čelním nakladačem JD řady R.

Zajímavým poměrem ceny a výkonu se vyznačují traktory modelové řady 6M, které v novém provedení nabízí ještě více komfortu. Vystavený traktor 6195M je nový největší model s výkonem 195 k, který odsunul na druhou pozici traktor JD 6175M. Je poháněn šestiválcovým motorem se zdvihovým objemem 6,8 l, vybaveným variabilním turbodmychadlem VGT a vysokotlakým vstřikováním Common Rail. Motor se vyznačuje kultivovaným chodem a nízkou spotřebou paliva.

Na střeše kabiny byl připevněný přijímač StarFire 6000, čímž poukazoval výrobce na skutečnost, že tyto traktory mohou být vybaveny navigací Autotrac. Ta přináší vyšší přesnost v návazných jízdách a usnadnění práce pro řidiče. Nové provedení přijímače již v plné míře nahrazuje starší typ StarFire 3000. Integruje modul kompenzace náklonu a možnost příjmu signálů GPS i GLONASS, zároveň ale díky modernější elektronice dokáže StarFire 6000 načíst korekční signál třikrát rychleji než dříve, a poskytuje vyšší stabilitu příjmu tohoto signálu.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 1/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *