26.02.2026 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S novým vedením vstříc další sezóně

Značka Massey Ferguson pokračuje v upevňování své pozice napříč evropskými trhy a společnost Austro Diesel vstoupila do roku 2026 s novou energií i jasně formulovanou vizí dalšího rozvoje. Po více než třiceti letech předal Ing. Johann Gram vedení firmy nové dvojici jednatelů.

Autor: Martina Karásková

Do čela společnosti nastoupili Ing. Johannes Schneider a Ing. Manuel Schindele. Dva manažeři, dvě rozdílné profesní cesty, ale jeden společný cíl. Udržet značku blízko zákazníkům a dál posilovat její technickou i obchodní sílu.

Nové vedení

Johannes Schneider je manažer, který firmu zná do posledního detailu. Svou profesní dráhu zde zahájil už v roce 2010 jako dispečer, postupně prošel produktovým managementem a od roku 2018 jej vedl. Technika je jeho doménou a systematičnost jeho silnou stránkou. Vyrůstal na vinařském statku v Rakousku, takže zemědělství pro něj není jen obor podnikání, ale přirozené prostředí. Manuel Schindele naopak přináší výrazný obchodní a marketingový rozměr. Zkušenosti získal například ve společnosti PREFA nebo ve fotbalovém klubu Rapid Vídeň, kde měl na starosti obchodní aktivity a sponzoring. Současně sám hospodaří na menším statku v Dolním Rakousku. Oba jednatelé tak spojují technickou odbornost s obchodním myšlením a praktickou zkušeností z terénu.

Silný rok, který nebyl náhodou

Uplynulý rok 2025 byl pro značku Massey Ferguson v České republice úspěšný.

Došlo k navýšení tržního podílu v segmentu traktorů a růst byl patrný i v dalších produktových kategoriích. Značka dnes vystupuje jako plnohodnotný full-liner, tedy výrobce nabízející kompletní spektrum techniky od traktorů všech výkonových tříd přes sklízecí mlátičky, lisy, pícninářskou techniku až po teleskopické manipulátory. Pro zemědělce to znamená možnost sjednotit techniku pod jednu značku a opřít se o jednotné servisní zázemí a kompatibilní technologická řešení.

Za tímto výsledkem nestojí jen samotné produkty, ale i systematická práce s prodejní sítí. V průběhu roku 2025 došlo v České republice k mírné restrukturalizaci a oživení dealerské struktury. Cílem bylo zajistit rovnoměrné pokrytí území nejen z hlediska prodeje, ale především servisu a technické podpory. V některých regionech byla spolupráce posílena, jinde došlo k rozšíření zastoupení tak, aby zákazníci měli techniku i servisní zázemí dostupné v rozumné vzdálenosti. V dnešní době, kdy rozhoduje rychlost reakce při poruše nebo během sezóny, je právě servis klíčovým faktorem spokojenosti.

Obchodní vedení pro Českou republiku zajišťuje Radim Vlčko, obchodní ředitel společnosti Austro Diesel pro ČR, který dlouhodobě klade důraz na osobní kontakt se zákazníky i partnery. Stabilní tým a jasná strategie jsou podle něj předpokladem dalšího růstu značky na českém trhu.

Digitální svět jako přirozené pokračování

Modernizace se netýká jen strojů, ale také komunikace. Společnost Austro Diesel spustila nový web, který je navržen podle principu „mobile first“. To znamená, že struktura, rychlost i grafika stránek jsou primárně optimalizovány pro mobilní zařízení. V praxi to odráží realitu dnešních uživatelů, kteří často vyhledávají informace přímo z pole, z kabiny traktoru nebo během přesunů mezi zakázkami.

Nový web je přehlednější, rychlejší a nabízí detailní technické informace o jednotlivých modelech. Současně roste důraz na sociální sítě, videoobsah a interaktivní prezentace techniky. Digitální komunikace zde nepředstavuje náhradu osobního jednání, ale jeho rozšíření. Umožňuje rychlejší sdílení novinek, referencí i praktických ukázek práce strojů v reálných podmínkách.

Komfort a výkon v jednom balení

Jednou z nejvýraznějších technických novinek jsou traktory řady Massey Ferguson 5S nově dostupné s plynulou převodovkou ­Dyna-VT. Tato bezstupňová převodovka umožňuje měnit rychlost plynule od 0,1 do 40 km za hodinu bez přerušení přenosu výkonu. Pro obsluhu to znamená vyšší komfort, přesnější dávkování výkonu a efektivnější práci zejména při manipulaci s čelním nakladačem, lisování nebo při práci s vývodovým hřídelem. Převodovka Dyna-VT nabízí funkci Parklock, která mechanicky uzamkne převodovku při zastavení a zvyšuje bezpečnost například při práci ve svahu. Možnost nastavení dvou individuálních rozsahů rychlosti umožňuje přizpůsobit chování traktoru konkrétní pracovní operaci. Kabina těchto strojů je vybavena terminály Datatronic 5 nebo Fieldstar 5, které umožňují správu přesného zemědělství, navigace i řízení nářadí prostřednictvím systému ISOBUS. Technologie Smart Farming tak nejsou pouhým marketingovým heslem, ale reálným nástrojem pro zvýšení efektivity a úsporu vstupů.

Technická inovace se dotkla i specializovaného segmentu. Vybrané modely řady Massey Ferguson 3 Speciality jsou nyní rovněž k dispozici s plynulou převodovkou Dyna-VT. Tyto kompaktní traktory určené do vinic, sadů nebo horských oblastí si dlouhodobě drží silnou pozici díky své obratnosti a úzkému profilu. Plynulá převodovka zde umožňuje ještě jemnější regulaci rychlosti při práci v meziřadí nebo na svažitých pozemcích. Komfort obsluhy se tak posouvá na úroveň, která byla dříve vyhrazena především vyšším výkonovým třídám.

Technika na očích i na dosah

Rok 2026 bude zároveň rokem významných prezentačních akcí. Na výstavě Agrishow se značka představí na ploše 1000 m², kde nabídne průřez celým portfoliem od traktorů přes lisy a žací stroje až po sklízecí mlátičky a manipulátory. Pro návštěvníky to bude příležitost porovnat jednotlivé modely, konzultovat technické parametry s odborníky a získat konkrétní představu o možnostech nasazení v jejich podmínkách.

Další klíčovou událostí bude projekt Massey Ferguson eXperience v rámci výstavy Země živitelka. Akce nabídne nejen statickou prezentaci, ale i technické ukázky, diskuse se specialisty a prostor pro setkání s partnery. Právě zde se propojuje technika s lidským rozměrem. Stroje přestávají být anonymními exponáty a stávají se nástroji konkrétních lidí s konkrétními potřebami.

Značka Massey Ferguson tak vstupuje do roku 2026 posílena nejen personálně, ale i produktově a organizačně. Stabilní zázemí společnosti Austro Diesel, rozvinutá dealerská síť a důraz na moderní technologie vytvářejí pevný základ pro další růst. Zemědělská technika dnes čelí tlaku na efektivitu, úsporu vstupů i digitalizaci. O to víc je důležité mít partnera, který dokáže nabídnout komplexní řešení a zároveň zůstává blízko praxi. A právě tímto směrem se současné vedení chce vydat. Jak rychle a kam až tato cesta povede, ukážou následující sezóny. Jedno je však jisté už nyní. Dynamika rozhodně nechybí.*

Změna ve vedení společnosti Austro Diesel: dosavadní jednatel Ing. Johann Gram (uprostřed) s nástupci Ing. Johannesem Schneiderem (vlevo) a Ing. Manuelem Schindelem (vpravo) (Foto Austrodiesel)

Oblíbené traktory MF 5S jsou nově k dispozici s plynulou převodovkou Dyna-VT (Foto Massey Ferguson)

Massey Ferguson je tzv. full-liner neboli výrobce nejen traktorů, ale i sklízecí techniky nebo manipulační techniky. Na obrázku řada MF 8S s kombinací žacích strojů (Foto Massey Ferguson)

Loňskou novinkou je i možnost vybavit plynulou převodovkou Dyna-VT speciální traktory MF3, které jsou určené například pro vinice nebo sady (Foto Massey Ferguson)

Před dvěma lety v Brně získal Massey Ferguson ocenění Grand Prix, které na fotce drží obchodní ředitel společnosti AustroDiesel pro ČR Radim Vlčko. Letos v rámci výstavní akce Agrishow předvede Massey Ferguson na ploše 1000 m² celou šíři svého portfolia, včetně nejnovějších modelů traktorů, lisů, sekaček, mlátiček i manipulátorů (Foto Massey Ferguson)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.