S novými kompozitovými rameny

Inovovanou verzi kompozitových ramen na postřikovačích předvedla firma AKP. Ramena mají nyní jiný tvar, což je výsledek přechodu od ruční k robotické strojní výrobě. Kromě toho již při výrobě není použito skelné vlákno a dále se snížila hmotnost ramen. Výroba se tímto značně urychlila, což bylo podstatné pro uspokojení rostoucích požadavků zákazníků.

Kompozitová ramena byla vystavena na čtyřech postřikovačích. Jednak na ekonomické verzi samojízdného stroje Mazzotti, dále na taženém postřikovači AKP s nádrží o objemu 4000 litrů, který byl v komfortní výbavě. Tedy s odpruženou ojí, hydrostatickým pohonem čerpadla nebo ultrazvukovými senzory pro snímání výšky ramen nad porostem. Dále byla kompozitová ramena namontována na dvou samojízdných postřikovačích Mazzotti s nádržemi objemu 2000 a 3000 litrů.
V současnosti se připravují ramena pro zahraničního zákazníka se záběrem 40 metrů a v technických možnostech jsou ramena až do záběru 50 metrů. Kompozitové díly jsou přitom použity nejen pro vlastní konstrukci, tedy nosnou část ramen, ale pronikají i do prvků rozvodu a to na koncových dílech ramen, kde snižují hmotnost v místě kde působí největší síly. Koncem loňského roku by měla být na trh uvedena ramena s větším průřezem, která budou určena pro systém podpory vzduchu.
Přednosti kompozitových ramen byly již několikráte zmíněny, mezi největší patří nízká hmotnost, odolnost vůči chemikáliím a tvarová stálost. Kompozitová ramena se budou dodávat i pro renomované zahraniční výrobce postřikovací techniky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *