27.04.2018 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S osvědčeným sortimentem techniky

Firma Cime je známá především prodejem teleskopických manipulátorů Merlo, které tvoří jeden ze základních kamenů jejího portfolia. V nabídce má však i další techniku a to jak zemědělskou, tak hlavně komunální. Reprezentativní průřez prodávaným sortimentem představila i na letošním Techagru.

V expozici dominovaly teleskopické manipulátory Turbofarmer s hrdě vztyčenými rameny. Ač nejde o žhavou novinku, přece jen šlo o inovované modely. Pohonné jednotky aktuálně vyráběných manipulátorů splňují vyšší emisní stupeň díky systému SCR se vstřikováním močoviny a katalyzátoru ve výfukovém potrubí. Modely řady HD jsou nově osazeny motory FPT s výkonem 170 koní.

Mezi klasickými modely s obvyklou výškou zdvihu a nosností byl i zástupce nejvýkonnějšího provedení a sice model P120-10 HM, který je s nosností 12 tun a výškou zdvihu 10 metrů určen pro ty nejnáročnější aplikace.

Ale Merlo to nejsou jen manipulátory. V nabídce této italské společnosti jsou i další stroje jako například minidumpery CINGO, nebo nosiče fréz. Tyto stroje byly v expozici rovněž vystaveny a zejména MM 350X s čelní frézou pro drcení klestu a náletových dřevin musel zaujmout i návštěvníky, kteří nepracují v lesnictví.

Pokud se tak nestalo, mohla je zaujmout akční nabídka na čelní traktorové nakladače MX. Do konce června jsou modelové řady T a U nabízeny s adaptérem zdarma. Je třeba poznamenat, že se jedná o jednoduchý adaptér typu lopaty či paletizačních vidlí, nikoliv třeba hydraulicky ovládané kleště pro manipulaci s balíky.

Z traktorové techniky byly představeny dva zajímavé stroje. Jednak Lindner Lintrac, což je specifický stroj s možností řízení kol zadní nápravy, který si díky své unikátní koncepci našel již několik zákazníků v ČR. Lintrac vystavený na Techagru nebyl sice s řízenými koly zadní nápravy, zato se jednalo o zajímavé provedení upravené pro práci v chmelnicích. Tedy s užší kabinou, bočními (středovými) okruhy vnější hydrauliky, nebo směrem dolů vedeným tlumičem výfuku. A opravdu pěkným traktorem byla novinka v sortimentu Goldoni a sice Quasar Q 110 se sníženou kabinou, tedy speciál určený zejména pro práci v sadech, kde se díky své konstrukci dobře vejde pod větvě v meziřadích.

Protože sortiment techniky prodávaný firmou Cime je opravdu široký, zmíníme ještě dvě skupiny strojů. Jsou to jednak mulčovače Ferri, které se vyrábí v různých variantách, přičemž zajímavostí je provedení ZMLE, které umožňuje přestavení mulčovače pro práci vedle traktoru, nebo za ním.

A na závěr je vhodné uvést též techniku, která je v současnosti na popředí zájmu a možná dozná i většího rozšíření v podmínkách našeho zemědělství. Jedná se o technologii strip-till, již firma Cime dováží od francouzské firmy SLY a vyznačuje se zajímavou konstrukcí v níž je použito například pneumatické odpružení pracovních jednotek, čisticích kotoučů i utužovacích kol, které se využívá i k nastavení přítlaku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down