S osvědčeným sortimentem

Nikoli s převratnými novinkami, ale spíše s osvědčeným sortimentem se prezentovala firma MGM Holešov. Její technika je dobře známá nejen u nás, ale i v evropských zemích. Kromě tažených postřikovačů má v nabídce i stroje samojízdné od italské firmy Bargam. Jeden z nich byl vystaven i na Techagru.

Šlo o model s rameny 24 metrů a nádrží na 4000 l postřikové jíchy. Postřikovač byl vybaven senzory pro udržování světlé výšky ramen nad porostem. Zajímavostí stroje byl hydraulicky stavitelný rozchod kol, který v našich podmínkách není běžnou záležitostí a nachází uplatnění zejména u podniků provozujících služby, jejichž postřikovače jezdí v nestejně širokých kolejových řádcích.
Ale jedna novinka v expozici firmy MGM přece jen byla. Šlo o ukázku sortimentu komponentů (zejména trysek) vyráběných firmou Lechler, kterou nyní společnost MGM na našem trhu oficiálně zastupuje.
Současným trendem, který souvisí s postřikovací technikou, jsou systémy satelitní navigace u nichž v poslední době dramaticky klesá jejich pořizovací cena a jejichž přínosy jsou nesporné zejména při preemergentní aplikaci pesticidů nebo při ošetření v kulturách bez kolejových řádků.
Nejjednodušší systém umí pouhé navádění světelnou lištou, podle níž se řidič řídí, nejlepší systémy řídí samy, přičemž umí například vypínání jednotlivých sekcí při klínovitém najíždění na souvrať nebo archivaci dávek postřiku na jednotlivých pozemcích. A zajímavostí je i systém firmy Muller Electronic, který umí postřikovač nejen navádět při jízdě po poli, ale dokáže navést řidiče i na daný pozemek. To je opět výhodné pro podniky provozující služby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *