S palubním systémem analýzy píce

Na veletrhu EIMA 2016 se značka New Holland pochlubila nově navázanou spoluprácí s firmou Dinamica Generale (DG), což je specialista v oblasti vážních systémů, elektronických řešení a technologie využití NIR senzoru k analýze různých materiálů v zemědělství. Výsledkem této spolupráce je nová možnost výbavy na přání u samojízdných sklízecích řezaček řady FR.

Touto novou výbavou je palubní NIR senzor, využívající pokrokovou senzorovou technologii k tomu, aby zákazníkovi mohl poskytnout možnost monitorování obsahu výživných látek a bílkovin s přesností +/- dvou procent v reálném čase v průběhu sklizně. Toto řešení poskytne uživateli řezačky možnost, jak získat velice přesné informace o obsahu živin v píci na konkrétním pozemku a precizního mapování každého pole. Tyto informace o složení krmiva budou také užitečné při přípravě krmné dávky pro skot nebo k dalšímu prodeji. Jsou-li data o obsahu výživných látek k dispozici, je možné precizně sestavovat krmnou dávku podle konkrétního doporučení. Denně je tak možné připravovat krmivo o vysoké kvalitě.

Data, která systém NIR senzoru na palubě řezačky poskytuje, jsou velmi důležitá i pro provozovatele bioplynových stanic. Ti je využijí pro precizní dávkování píce tak, aby měl proces tvorby bioplynu optimální průběh.

Systém NIR On Board dovoluje sklízecím řezačkám FR měřit všechny hlavní výživové parametry v píci s vysokou přesností. Kalibrace má být updatována každým rokem a to jednoduše, prostřednictvím internetového napojení na firmu DG. Získaná data o složení krmiva se nechají snadno převádět do osobního počítače s použitím USB či sítě wi-fi.

Společnost DG vyvíjí a vyrábí elektronická řešení a senzory již 25 let. V současnosti představuje jednoho z největších výrobců analytických zařízení NIR a vážních systémů pro oblast zemědělství na světě. Firma je známá kvalitou své produkce a mírou inovací.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *