S plynulou převodovkou vlastní výroby

V pomyslném emisním finále jsou tři motory traktorů McCormick z inovované modelové řady X6.4. Jak již z označení vyplývá, jsou to obdobné čtyřválce Betapower, jaké jsou i v modelové řadě X7.4, pouze jsou výkonově nastaveny na 121, 133 a 140 k.

Na výběr jsou dvě verze převodovek. Jednak částečně řazená při zatížení (s třístupňovým násobičem točivého momentu, čtyřmi rychlostními stupni a třemi rozsahy), jednak VT-Drive, tedy plynulá z vlastní konstrukce Argo Tractors. Plynulá převodovka disponuje třemi rychlostními rozsahy pro jízdu vpřed a dvěma vzad a na výběr je ze tří módů ovládání, které nesou název Auto, Manual a PTO.

Podle typu převodovky se liší provedení kabiny, která může být mechanicky odpružená. V případě plynulé převodovky je v ní stejná loketní opěrka jako u traktorů z vyšších modelových řad a nechybí ani již několikrát zmíněný dotykový monitor, na němž se (krom jiných funkcí) nastavení převodovky provádí.

Hydraulický systém používá hydrogenerátor s průtokem 110 l/min, nosnost zadního TBZ dosahuje 5300 kg a vývodový hřídel má čtyři rychlostní rozsahy. Přední náprava traktorů McCormick X6.4 je vybavena nezávislým odpružením kol.

 Další modelové řady

 Z dalších nových modelových řad traktorů McCormick můžeme zmínit ještě provedení X6.55 s 3,6litrovým motorem Deutz o výkonu 126 k a mechanickou převodovkou s třístupňovým násobičem točivého momentu. Dále modelovou řadu X5 s motory Deutz o zdvihovém objemu 3,6 l a výkonu  99, 107 a 133, splňující emisní limit Tier 4i s využitím filtru částic a bez SCR a nakonec ještě řadu X4, což jsou traktory s motory Deutz Tier 4f s nižšími výkony a určené především pro lehčí práce, například při sklizni pícnin.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *