26.10.2017 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S rozšířenou výbavou vstříc novým požadavkům

Návěsy Aperion s nekonečným gumovým pásem se staly v praxi velmi populárními a proto firma Strautmann přistoupila k rozšíření jejich výbavy. Jako možnou výbavu na přání představí na Agritechnice například překládací šnekový dopravník zrna, vhodný pro obilniny a kukuřici. Připojuje se v zádi návěsu; standardní zadní stěna se nahradí novým zadním dílem s dopravníkem. Mechanický pohon je veden od vývodového hřídele traktoru, přičemž u dopravníku o průměru 500 mm se dosahuje výkonnosti na úrovni až 450 tun za hodinu.

Ovládání dopravníku se uskutečňuje přes vlastní ovládací pult. Hydraulické funkce jsou zásobovány olejem prostřednictvím separátní palubní hydrauliky. Dopravník bude dodáván včetně kamerového systému, který při překládání zrna poskytuje dobrý přehled a také umožňuje náhled do ložné plochy odvozní soupravy. Další zvláštností je možnost celý zadní díl se šnekem hydraulicky vyklopit do takové vzdálenosti, aby byla možná vykládka materiálu běžným způsobem. I bez demontáže dopravníku lze potom návěs Aperion využívat k běžné dopravě a zrno vysýpat tradičním způsobem.

Jako další výbava na přání se nabízí též zařízení pro zakrytí ložné plochy. Je-li návěs osazen silážními nástavky, pak přichází v úvahu hydraulicky ovládané síťové zakrytí. Převáží-li návěs obilniny nebo okopaniny, pak má Strautmann v nabídce zakrytí pomocí plachet. Kompletní zakrytí návěsu se ovládá z kabiny traktoru.

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství č. 11/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down