06.11.2015 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S úspornými motory

Velké množství novinek představí ve své expozici také firma New Holland. O nových traktorech se můžete dočíst na jiných stánkách našeho časopisu, proto se zaměříme na novinky ve sklizňové technice. Tou největší jsou samojízdné sklízecí řezačky New Holland FR, osazené motory Tier 4f ECOBlue Hi-eSCR s vysokou účinností systému SCR, díky níž nepotřebují pro redukci emisí žádné přídavné systémy. Nabídka zahrnuje pět modelů a začíná na výkonu 476 k získaných s šestiválce FPT o zdvihovém objemu 12,9 l, pokračuje přes motory šestnáctlitrové s výkonem až 775 k a končí modelem s výkonem 824 k, který je získán z dvacetlitrového motoru Vector, jenž s ohledem na svůj výkon přísné emise plnit nemusí. Motory FPT ECOBlue Hi-eSCR se podle údajů výrobce vyznačují velmi dobrou spotřebou paliva, například při sklizni kukuřice s délkou řezanky 8 mm bylo dosaženo spotřeby nafty jen 0,5 l/t sklizeného materiálu. Spotřebu může snížit též systém ECO, který upravuje otáčkovou charakteristiku motorů při sklizni plodin s nižším výnosem.

Výkonnost řezaček optimalizuje systém New Holland Power Cruise, který monitoruje zatížení řezačky a pojezdovou rychlost a udržuje výkonnost na maximu. Nové řezačky používají nejširší řezací buben na trhu, který umožňuje několik konfigurací nožů uspořádaných do tvaru písmene V a ve spolupráci s hydrostaticky poháněnými vkládacími válci je možné upravit teoretickou délku řezanky v rozsahu od 2 do 33 mm. Mačkač zrna o šířce 76 cm má dobrou účinnost a lze jej snadno odstavit při sklizni travin. Plnění návěsu usnadňuje systém IntelliFill. Pro nové řezačky byla zkonstruována speciální kabina, která se vyznačuje dobrým výhledem i směrem vzad, je tišší a komfortnější.

Inovace postihly též modelovou řadu sklízecích mlátiček New Holland CR, kde jsou použity obdobné motory jako u samojízdných řezaček. Nejvýkonnější model CR10.90 používá šestnáctilitrový FPT s výkonem 652 k a samozřejmě plní emisní stupeň Tier 4f.

A změnami prošly též sklízecí mlátičky modelové řady CX. Také ony dostaly motory FPT s nízkou spotřebou paliva a emisním stupněm Tier 4f. Jsou nabízeny v šesti provedeních, dvě s pěti a čtyři se šestikláveovým vytřasadlem. Tyto kombajny mohou být vybaveny polopásovými jednotkami SmartTrax a mají zvětšené objemy zásobníků. Model CX8.90 by s motorem o výkonu 490 k a zásobníkem s objemem 12 500 l měl být nejvýkonnější aktuálně vyráběnou vytřasadlovou sklízecí mlátičkou.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down