05.12.2023 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Samson má nový botkový aplikátor kejdy TSB

Výrobce Samson rozšiřuje svůj sortiment zařízení pro aplikaci organických hnojiv o novou řadu botkového aplikátoru Samson TSB. Tato technologie umožňuje přesnou aplikaci hnojiva a zvyšuje úroveň využití živin z hnojiva v půdě.

V situaci, kdy je dopad zemědělské činnosti na životní prostředí mezinárodní prioritou, představila značka Samson na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2023 toto nové řešení. Díky svému jedinečnému designu slibuje nový botkový aplikátor Samson TSB vyšší průtočná množství, lepší kopírování povrchu pole a vysoce precizní aplikaci.

Dvě verze pro potřeby malých i velkých farem

Nepřehlédnutelným exponátem stánku firmy v hale 23 byl nový botkový aplikátor TSB. Ten je k dispozici ve dvou verzích: jako TSB1 (jedna řezací hlava) a TSB2 (dvě řezací hlavy). K dnešnímu dni nabízí řada TSB pracovní záběry od 7,50 m do 24 m s mnoha jedinečnými vlastnostmi.

TSB je dodáván v různých pracovních šířkách, aby vyhovoval potřebám zákazníků z hlediska systémů kolejových řádků a plánování pojezdů po pozemcích. To umožňuje aplikaci přírodního hnojiva přesně tam, kde je potřeba. Konstrukce výložníku umožňuje snadnou integraci na všechny typy cisteren na kejdu bez ohledu na to, zda teprve budou anebo již jsou v provozu. Od travních porostů po strniště, obiloviny či další plodiny, TSB se vyznačuje svou flexibilitou možného využití. Nový aplikátor Samson zajišťuje přesnou povrchovou aplikaci přírodního hnojiva a lze jej použít na všechny typy půd.

Plynule sleduje povrch pole i v kopcích

"Výkonnost této řady jsme testovali několik let s našimi mezinárodními zákazníky. Aplikátor byl používán v drsných podmínkách s různými uživateli a omezeními specifickými pro danou zemi. Mezi cíli, kterých jsme chtěli dosáhnout, byla prioritou schopnost kopírování povrchu pole," říká Niels Hagemann Haubjerg, vedoucí produktového managementu skupiny Samson. Konstrukce aplikátoru zajišťuje rovnoměrnou aplikaci hnojiva i na kopcovitém nebo nerovném terénu. Jako volitelné příslušenství u modelu TSB2 nabízí Samson systém Active Contour. Tato technologie uvolňuje křídla aplikátoru, takže se mohou bez omezení přizpůsobovat zvlněnému povrchu pole.

Praktický, efektivní a cenově výhodný design

"Design vlečných botek Samson je chráněn patentem. Byl navržen tak, aby kombinoval výkon s minimálními náklady na údržbu," říká Niels Hagemann Haubjerg. Středový otěruvzdorný díl nového aplikátoru zaručuje stálý tlak na půdu po celou dobu životnosti. A konečně, tvar aplikační botky na kejdu byl navržen tak, aby se zlepšil průtok tohoto hnojiva. Přesnost aplikace je udržována na shodné úrovni i při vysokých průtocích.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down