Sází na osvědčené motory

V sezóně 2017 vybaví firma Krone stroje Big X řady 700 a 770 motory V8 Liebherr. Krone tím poprvé sází na techniku motorů švýcarské rodinné firmy Liebherr. Liebherr je kompetentní a osvědčený výrobce motorů. Jeho motory se instalují již po mnoho desetiletí do strojů jak pro zemní a důlní práce, tak do zemědělství a lesnictví.

Pro zákazníka to znamená nejen robustní provedení komponent stroje, ale i prodloužení intervalů údržby na dvojnásobek. Například výměna oleje, olejového filtru a palivového filtru se provádí až po 1000 provozních hodinách.

Motor Liebherr zaujme kromě toho také vynikající momentovou charakteristikou s vysokou účinností. Motor se vyznačuje vysokým točivým momentem i při nízkých otáčkách. Díky mimořádné pružnosti má motor velké rezervy v točivém momentu. Je tak zaručeno, že řidič může pracovat bez stresu a s maximální výkonností i při velmi proměnlivých podmínkách sklizně.

Motory Liebherr disponují i známými funkcemi Power­Split a ConstantPower. Při použití PowerSplit se dlouhodobý výkon motoru automaticky přizpůsobuje pracovním podmínkám. EcoPower se používá tam, kde stačí menší výkon motoru. XPower poskytuje maximální výkon v těžkých pracovních podmínkách. Prostřednictvím ConstantPower, regulace rychlosti jízdy v závislosti na zatížení, je trvale udržován optimální točivý moment a výkon motoru.

Rychlost se mění tak, aby motor pracoval vždy ve zvolených otáčkách a optimálním režimu.

Charakteristické údaje stroje Big X 700 s motorem V8 Liebherr:

Zdvihový objem (l): 16,16
Dlouhodobý výkon motoru (kW/k): 528/718*
Dlouhodobý výkon při řezání XPower (kW/k): 513/698
Dlouhodobý výkon při řezání EcoPower (kW/k): 383/521
Charakteristické údaje stroje Big X 770 s motorem V8 Liebherr
Zdvihový objem (l): 16,16
Dlouhodobý výkon motoru (kW/k): 561/763*
Dlouhodobý výkon při řezání XPower (kW/k): 543/738
Dlouhodobý výkon při řezání EcoPower (kW/k): 376/511

* Certifikovaný výkon motoru podle ECE R 120 (kW/k): 570/775

Maschinenfabrik Bernard Krone

Foto: Od příštího roku má stroj Big X řady 770 motor V8 Liebherr. Pro zákazníka to znamená nejen robustní provedení komponent stroje, ale i prodloužení intervalů údržby na dvojnásobek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *