Sázka na jistotu se vyplatila

Služby zemědělské prvovýrobě mohou být poskytovány různým způsobem. Zajímavou formu komplexní služby nabízí zemědělcům společnost ALLIUM AGRO s. r. o. Zemědělský podnik jen stanoví, na které pozemky chce aplikovat jaký druh hnojiva a v jaké dávce, a o víc se nestará. Dovoz hnojiva a jeho rovnoměrná aplikace jsou pak zajištěny formou služby.

Společnost ALLIUM AGRO s. r. o. je zaměřená na obchodování s minerálními hnojivy, s přípravky na ochranu rostlin, s osivy i se zemědělskými plodinami. Do oblasti zákazníků patří zemědělské podniky všech velikostí včetně rodinných farem a soukromých zemědělců, kterým jsou také poskytovány spolehlivé služby i v období maximálního vytížení strojů. Zemědělské prvovýrobě je nabízena podpora v rámci celého výrobního cyklu, spočívající ve spolehlivých a včasných dodávkách a také v zajištění výhodných platebních podmínek.

Co se týká hnojiv, společnost ALLIUM AGRO ročně zobchoduje bezmála 30 tisíc tun. Do této skupiny patří jak klasická granulovaná minerální hnojiva, tak i vápenec či pálené vápno. Ze strany praxe je značný zájem o aplikaci obou těchto druhů hnojiv formou služby. Před pěti lety se manažeři firmy rozhlíželi na trhu se zemědělskou technikou a hledali vhodné rozmetadlo, které by dokázalo aplikovat nejen granulovaná, ale i jemně mletá hnojiva. Získali velmi pozitivní reference na tažená rozmetadla firmy Bredal, a rozhodli se proto vsadit na jistotu. V roce 2013 si pořídili stroj Bredal K105L, který disponuje prodlouženým rámem a výbavou pro aplikaci práškových hnojiv. V agregaci s traktorem JCB Fastrac 3190 s výkonem 190 k je stroj v celoročním nasazení a za rok vyaplikuje hnojiva na výměru 5000 hektarů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 9/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *