01.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sběr dat při mulčování vegetace

Akce Smart Farming Days se zúčastnila také firma Seppi M. Jako jediný výrobce mulčovačů ve své branži dovoluje Seppi M zákazníkům využívat nejnovějších technologií: se systémem M-Connect je mnoho pracovních parametrů stroje zobrazováno a zároveň i ukládáno do paměti. Následně mohou být tato data vhodným způsobem využita – pro další zefektivnění práce nebo optimalizaci chodu podniku.

Přesná provozní data také dovolují zlepšit kalkulaci nákladů. Systém M-Connect kromě toho poskytuje i údaje o potřebě údržby stroje a umí vyhotovit i doklad o provedených činnostech. Ten se hodí při mulčování formou služby.

Data nejen o mulčovači, ale i o traktoru mohou být ukládána do paměti řídicí jednotky prostřednictvím ISOBUS systému traktoru. Integrovaný GPS modul slouží k tomu, že jsou vždy k dispozici přesné informace o poloze mulčovače, nezávisle na poloze traktoru. Získaná data jsou systémem M-Connect zasílána na provozní software X-FARM, dodávaný spolu se strojem. Zasílání funguje prostřednictvím sítě mobilních operátorů. V software X-FARM si uživatel může spravovat nejenom své stroje, ale i příslušné pozemky. Pak si může definovat konkrétní zakázky a přiřadit k nim konkrétní soupravy.

K ukládaným datům patří informace o pracovních rychlostech, otáčkách rotoru, pracovním módu, pracovní hloubce, spotřebě paliva, opotřebení pracovních orgánů a mnohé další. Systém M-Connect je dodáván jako balíček a je dostupný od jara 2022. Zahrnuje jak hardware, tak i příslušný software a nezbytnou konektivitu (po dobu pěti let). Ovládání systému je velice jednoduché, data lze číst s pomocí běžných elektronických zařízení s připojením na internet, jako je i inteligentní mobilní telefon.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down