06.11.2015 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sběrač kamenů nové generace

Nový sběrač kamenů Kongskilde Stonebar 2 přichází se zvýšenou kapacitou sbírání o 30 % a záběrem 6,2 m. Sběrací rotory jsou robustnější a dokáží si poradit s kameny o průměru až 50 cm. Objem zásobníku byl zvýšen na 1,8 až 2,4 m3 což znamená ložnou kapacitu 3 až 5 tun. Teoretická výkonnost sběrače dosahuje 2 ha/h při rychlosti jízdy 6 km/h. Změněn byl i design, který jde v souladu s moderními oblými tvary.

Delta Flex 2 je nový typ radličkového kypřiče. Podle provedení je vybaven třemi až čtyřmi řadami radliček, a podle záběru (2 až 6 m) je konstruován jako nesený nebo tažený. Hloubka zpracování dosahuje až 35 cm a při práci je hydraulický okruh ovládání předních opěrných kol propojen s okruhem ovládání zadního opěrného válce. Tím lze dosáhnout částečného kopírování terénu, zejména na půdách s větším množstvím kamenů.
Inovacemi prošly i mulčovače s horizontální osou rotace. Provedení 2500 HD je vybaveno rychlovýměnným systémem nožů, masivním rotorem, opěrným válcem a to vše v pracovním záběru od 1,25 do 2,55 m.
Pod značkou Kongskilde je nabízena též nová řada pluhů v neseném a poloneseném provedení s 2 až 10 orebními tělesy. V nabídce je 25 základních verzí z nichž lze podle výbavy vytvořit až 88 modelů, včetně varianty pluhu určeného do čelního tříbodového závěsu traktoru. Spolu s novými pluhy přichází na trh též odhrnovačka XLD určená do těžkých podmínek, pro záběry nad 35 cm na orební těleso a traktory vybavené širšími pneumatikami.
Novinkou v pícninářské technice je shazovací pás pro formování většího řádku od žacích strojů. Pro zvýšení životnosti pryžového pásu je použit systém automatického čištění, který čistí spodní stranu pásu čímž se zvyšuje jeho provozní životnost. Použitím shazovacích pásů lze vytvořit jeden řádek ze záběru až 12,3 m.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down