05.03.2024 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sdružení dovozců oslavilo výročí

V pražském Grand Hotelu International Prague se 29. února uskutečnilo slavnostní setkání při příležitosti 30. výročí založení Sdružení dovozců zemědělské techniky. Zakládací smlouva byla podepsána během veletrhu Techagro v roce 1994, tedy v roce, kdy mimo jiné začala vysílat televize Nova, nebo byla zavedena tísňová linka 112.

Sdružení dovozců zemědělské techniky se během uplynulých 30 let významně podílelo na vysoké technické úrovni českého zemědělství.

Tisíce traktorů a mlátiček

Sdružení má v současnosti 43 členů – autorizovaných dovozců zemědělské, lesnické a komunální techniky do České publiky, kteří zastupují 257 značek strojů. Jde o zájmové sdružení, jehož členové dovážejí od devadesátých let pro české zemědělce moderní techniku a také u ní zajišťují servis. Díky tomu mají naši zemědělci k dispozici ty nejlepší stroje na světě, a také proto patří české zemědělství mezi nejvyspělejší v Evropě.

Členové Sdružení dovozců zemědělské techniky dodali v letech 1994 až 2023 do českého zemědělství 43 826 traktorů a 5873 sklízecích mlátiček. Z toho je vidět, jakou významnou technologickou změnu v českém zemědělství umožnil právě dovoz, prodej a servis nejmodernější strojů. Členové Sdružení dovozců zemědělské techniky prokázali také svůj morální postoj, když po zahájení ruské agrese na Ukrajinu zaslali napadané zemi dar ve výši 500 tisíc korun.

Cíl pro nejbližší rok

Účastníky oslav přivítal předseda Sdružení dovozců zemědělské techniky Tomáš Kvapil. „Naši členové, tedy jednotlivé obchodní společnosti, vznikaly v první polovině devadesátých let minulého století, takže jsou zhruba všechny stejně mladé. Dodnes jsme se snažili působit jako exkluzivní klub dovozců těžké techniky. Co neváží deset tun není traktor, k tomu závěsná technika o velkém záběru. Okolnosti nás ale tlačí k tomu, že na příští valné hromadě hodláme zakotvit ve stanovách, aby se naše sdružení otevřelo i malým firmám, které dodávají perspektivní technologie včetně robotů či dronů. Všem poskytovatelům software a chytrých technologií sdružených pod pojmem Smart farming. To je náš cíl pro nejbližší rok.“*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down