Se čtyřmi novinkami i oceněním

Jako úspěšné může letošní Techagro hodnotit firma Albína Hanáka, kromě velkého zájmu návštěvníků o svoji expozici se mohla v Brně pyšnit i oceněním týdeníku Zemědělec za jednu ze svých vystavených novinek.

Na větší ploše než tomu bývalo zvykem v letech minulých vystavovala letos v pavilonu F brněnského výstaviště firma Dr. Albína Hanáka. „Letos jsme se rozhodli svoji expozici rozšířit, i když víme, že jde o nemalou investici. V pavilonu máme 200 m2 a dalších 180 je ještě na volné ploše. A to musím připomenout, že se technika značky Deutz-Fahr, která tradičně tvoří podstatnou část naší nabídky, objevuje i v expozicích našich prodejců. Na letošní Techagro jsme si připravili hned čtyři novinky.
První z nich je traktor kompaktní konstrukce Deutz-Fahr Agrotron K 120 Profiline, který jsme přihlásili i do soutěže Grand Prix. V té sice cenu nezískal, ale ocenění týdeníku Zemědělec si za svoji celkovou technickou úroveň odnesl.
Další novinkou mezi traktory je model Deutz-Fahr Agroplus 97 s výkonem 97 koní, který lze nazvat pokračovatelem úspěšného typu 95. Ten nový je vybaven motorem Deutz 1000.4 WT splňujícím nejpřísnější emisní limity.
Na loňském veletrhu Sima v Paříži představila firma Deutz-Fahr poprvé teleskopický manipulátor Agrovektor, a tak letos nemohl chybět ani v Brně. Představujeme zde model s nosností 3000 kg a zvedací výškou 6,9 m. Pohonnou jednotkou manipulátoru je motor Deutz s výkonem 102 koní. Hydrostatická převodovka má dvě dopředné a dvě zpětné rychlosti. Samozřejmostí jsou čtyři druhy pojezdu včetně možnosti krabího chodu.
Poslední novinkou, nebo spíše přepracovanou verzí, je sklízecí mlátička Deutz-Fahr 5660 HTS. Ty se od loňska vyrábějí v chorvatské Zupanji a oproti staršímu typu jsou vybaveny modernější elektronikou. Vystavený stroj je pětivytřasadlový s lištou o pracovním záběru 6,3 m, drtičem slámy, rozhozem plev, klimatizovanou kabinou i vyrovnáváním polohy lišty.
Kromě značky Deutz-Fahr vystavujeme, také již tradičně, kukuřičné adaptéry Geringhoff. S touto firmou spolupracujeme již 10 let a mohu říci, že velice úspěšně. Vystaven je adaptér Horizon Star – HS s dodatečným horizontálním seřezáváním strniště. Rozřezává kukuřičné stonky na krátké části navíc v podélném směru, a tím je zajištěn lepší vstup půdních mikroorganizmů a dokonalý rozklad rostlinných zbytků v půdě. Další typy adaptérů – RD, MS-SC i systém PCA vystavujeme ve formě modelů,“ uzavírá prohlídku expozice Albín Hanák.
S výbavou výkonnějších traktorů
Vybrat a ocenit letos mezi přihlášenými exponáty soutěže Grand Prix pouze jeden nebylo vůbec jednoduché. Jen mezi traktory se sešla obrovská konkurence a nechyběly ani špičkové stroje těch nejvýkonnějších řad. Čím nás zaujal vítězný Deutz-Fahr Agrotron K 120 Profiline? Právě tím, že mezi nejvýkonnější stroje se svým maximálním výkonem 120 koní rozhodně nepatří, ale přesto je jeho výbava srovnatelná s těmi nejsilnějšími traktory.
Jak již napovídá písmeno K v názvu nového Agrotronu, jde o traktor kompaktní konstrukce. Řada K je vyráběna ve čtyřech typech s výkonem motoru 84 až 120 koní.
Na loňské Agritechnice v Hannoveru byla představena komfortnější verze této řady s označením Profiline. Při technických návrzích dbali konstruktéři v maximální míře na pohodlí obsluhy, ke kterému přispívá nejen ergonomické řešení kabiny, ale i modernizace převodovky a dalších technických prvků. Modely Profiline jsou na rozdíl od traktorů řady K vybaveny loketní opěrkou se sdruženými ovladači PowerComS a automatikou řazení APS. Náplně hydrauliky a převodovky jsou oddělené, v traktoru funguje hydraulický systém LoadSensing, vnější okruhy hydrauliky jsou elektronicky ovládané. Užitečná hmotnost traktoru na úrovni Profiline je o 400 kg vyšší. Opakující se pracovní operace zvládá automaticky sekvenční systém ComforTip. Kabina nového moderního tvaru s volným výhledem, která může být na přání vybavena automatickou klimatizací je buď mechanicky, nebo pneumaticky odpružená. Všechna tato technická řešení dělají z traktoru Deutz-Fahr Agrotron K 120 Profiline stroj světové úrovně.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *