Se zcela novým řezacím ústrojím

V průběhu semináře firem Krone a Lemken v Maďarsku prezentovali zástupci firmy Krone také svoji novinku, a to je kompletně nové řezací ústrojí VariCut. Je dostupné pro typy BiGPack 1270 VC a 1290 HDP VC. Cílem vývoje bylo nejenom dosažení zvýšení kvality řezanky, zjednodušení ovládání při práci i během údržby, ale i zvýšení výkonnosti a snížení nákladů na údržbu a čištění.

Ovládací komfort je skutečně lepší. Šest skupin nožů s možnostmi konfigurace dovoluje v širokém rozsahu přizpůsobit účinnost řezacího ústrojí konkrétním požadavkům. A to i za situace, kdy není zapotřebí všech 51 nožů.

Při sklizni velkých objemů hmoty pracuje zařízení dobře díky vysoké průchodnosti. K pohonu slouží řemen a srdcem zařízení je hvězdicový rotor. Nový rotor má kompletně přepracovaný tvar a je opatřen další, přídavnou řadou prstů. Čtyři řady prstů dosahují vyšší frekvence řezu a průchodnost zároveň zvyšují i zvýšené otáčky rotoru. Přitom sbíraná hmota je do systému variabilního plnění (Krone VFS) podávána ve větším počtu menších dávek, a tím i rovnoměrněji. Prsty jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli Hardox.

Nože v přepracovaném provedení jsou uložené v nosníku v jedné řadě. Nosník lze vytáhnout do boku, kde je možné je z jedné strany vyměňovat, čistit či provádět údržbu. V nosníku se nachází dohromady 51 nožů, každý z nich se samostatným jištěním pomocí pružiny. Hydraulické vyklopení nožů se provádí z kabiny anebo pomocí tlačítka přímo na lisu. Po centrálním odjištění je možné nože jednotlivě vyjmout. Jakmile by došlo k ucpání, vyklopí se automaticky kazeta s noži i dno řezacího ústrojí dolů.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 4/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *