Sečení s dopravníkem má své přednosti

Mnohé uživatele diskových žacích strojů značky Pöttinger napadne, jak je možné stávající techniku ještě dále vylepšit. Stávající žací stroje NovaCat se v souladu s filozofií firmy chovají šetrně k píci, mají nízkou energetickou náročnost a kvalitní řez. Možnost snadné agregace k traktoru doplňuje efektivně vyřešené odlehčení či kopírování terénu.

Nicméně konstruktéři v závodě firmy v rakouském Grieskirchenu jsou ve svém oboru zkušenými specialisty. Na podzim tohoto roku to znovu potvrdili uvedením rovnou dvou novinek na trh: žací kombinace NovaCat A10 a žacího stroje se šnekovým dopravníkem NovaCat 352 CF.

Nový systém souběžné dopravy píce je důkazem umění firmy vyjít vstříc požadavkům zákazníků. Ti požadovali, aby firma k neseným žacím strojům NovaCat ještě doplnila zařízení pro dopravu píce na řádek ihned po jejím posečení. Se systémem Cross Flow je nyní dostupné ukládání píce do řádku i pro nejpoužívanější kategorii žacích strojů – bočně nesených.

Příčný šnekový dopravník odebírá hmotu rovnou od žacích disků, bez jakékoliv následné úpravy. Mění směr jejího pohybu o devadesát stupňů a bez dotyku s půdou je veškerá hmota (včetně lístků) příčně přesouvána až k řádku, odloženému mezi koly traktoru čelně neseným žacím strojem.  Poté je šetrně odložena na tento řádek, takže za traktorem s čelně a vzadu bočně nesenými žacími stroji zůstává na strništi formovaný zdvojený řádek.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 11/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *