Secí kombinace s dvojitými botkami

Společnost Amazone nabízí jako novinku dvojité diskové botky TwinTeC+ pro velké secí kombinace Cirrus 6003-2 a 6003-2C. Tato možnost dělá z uvedených modelů první secí stroje Amazone, které na základě uvážení, potřeb a individuálních půdních podmínek mohou být osazeny jak proslulými RoTeC Pro jednoduchými diskovými botkami, tak i novými dvojitými diskovými botkami TwinTeC+.

Jednoduché diskové botky RoTeC Pro odvádějí výbornou práci především na lehkých, těžkých i mazlavých půdách, kde je velké množství posklizňových zbytků. Volba systému RoTeC Pro je vhodná i tam, kde se seje v rovných řadách a kde je třeba zapracovat zbytky ve vlhkých, mazlavých podmínkách pro setí. Naopak model secího stroje Cirrus v kombinaci s TwinTeC+ botkami je ideální volbou pro práci v těžkých, suchých a udusaných podmínkách, pro setí v různorodých půdách, v kopcovitém, zvlněném terénu i na polích se špatnou půdní strukturou.

Kromě uvedených charakteristických vlastností nabízí každý systém i jiné specifikace. Například secí rýha je u RoTec Pro botek rozptýlena a u TwinTeC+ botek je prořezána. Se systémem RoTeC Pro pracuje stroj Cirrus při optimální pracovní rychlosti od 8 do 16 km/h, zatímco se systémem TwinTeC+ je optimální rychlost od 10 do 20 km/h. Oba systémy jsou k dispozici pro šířku řádku 16,6 cm, zatímco Cirrus s RoTeC botkami nabízí i šířku řádku 12,5 centimetru. S RoTeC botkami může být secí stroj Cirrus osazen prstovými zavlačovači pro různorodé půdní podmínky nebo se zamačkávacími kolečky. Botky TwinTeC+ nabízí vždy opěrné kolo pro hloubkové vedení a možnost osazení i drátovými zavlačovači.*

Více naleznete v Zemědělci č. 30.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *