22.11.2022 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Secí stroj s unikátním modulárním systémem

Na secím stroji Falcon Compact od výrobce Farmet jsou nápadné jeho kompaktní rozměry. Jedná se o zjednodušenou verzi secích strojů Falcon Pro. Nicméně se tyto vlastnosti nijak nevylučují s vyhlášenou modularitou techniky Farmet. Unikátní modulární systém dovoluje sestavit tento secí stroj tak, aby co nejlépe odpovídal konkrétním půdním podmínkám nového majitele.

Falcon Compact je určen pro výsev všech běžných plodin o rozteči 150 mm, jako je většina obilovin, luskovin, zelené hnojení, ale také některé jeteloviny a olejniny. Může provádět výsev do připravené, ale i do nepřipravené půdy. Díky své nízké hmotnosti má tento secí stroj malé požadavky na tahový výkon traktoru. Velkokapacitní zásobník omezuje neproduktivní časy na minimum. Pneumatiky středového opěrného válce provádí precizní urovnání a utužení povrchu před každou secí botkou. Botky mají odolné a bezúdržbové pryžové uložení a mohou se přizpůsobovat terénu individuálně. Uložení zároveň funguje jako jištění proti přetížení. Výsevní ústrojí Farmet umožňuje výměnu výsevních válečků dle druhu vysévané plodiny.

Secí stroj Falcon Compact disponuje předřazenou půdozpracující sekcí. Jejím úkolem je kvalitně příčně urovnávat a prokypřit půdu na hloubku seťového lůžka. V roli této sekce je možné instalovat jeden ze čtyř druhů nářadí. Secí stroje Falcon Compact se vyrábějí v záběrech tří a čtyř metrů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down