Secí stroje a luční brány se širokým využitím

Jedním z produktů společnosti APV, který spojuje přednosti dvou různých strojů do jednoho celku, je „multidávkovač“. Na Techagru byl k vidění větší typ MDS 100 M1, který do svého zásobníku pojme 100 l osiva či přípravku na hubení slimáků. Dávkování provádí výsevní hřídel, aplikaci pak rozmetací kotouč.

Výhodou kotouče oproti běžnému systému vývodů je možnost rozhozu i na velký záběr, čehož se dobře využije při aplikaci insekticidu. Zařízení se snadno připojí k různým strojům na zpracování půdy či například na čtyřkolku.

„Klasické“ pneumatické secí stroje APV reprezentoval na výstavě stroj PS 120 M1 s osmi vývody, opatřenými na konci nárazovými plechy. Tento systém zaručuje přesnost v uložení osiva a eliminaci působení větru. Dávkování osiva může být zpřesněno ještě systémem regulace v závislosti na pojezdové rychlosti.  Secí stroj je vyvinutý tak, aby umožňoval snadnou montáž na široké množství půdozpracujících strojů a další techniky včetně klasických pneumatických secích strojů.

Dále mohou být secí stroje edice PS součástí i strojů APV pro kultivaci porostů, jak bylo prezentováno na lučních branách GP 300 M1. Tento stroj se záběrem tří metrů je menším bratrem velkých bran GP 600 M1 se záběrem šesti metrů. Menší stroj nabízí vybavení profesionálních modelů ve své kategorii, ale v kompaktním balení. Všechny potřebné operace provádí při jednom přejezdu: rozhrnuje hromady půdy od krtků, první dvě řady silných prstů o tloušťce 12 mm rozvolňují z porostu luk stařinu a agresivně vytrhávají plevelné rostliny, další řada prstů o tloušťce 8 mm z kořenů uvolňuje zeminu a ozubený válec na závěr pak rozdrtí případné hroudy a provede zpětné utužení půdy. Prsty mají nastavitelný sklon a agresivitu působení.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2018.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *