Secí stroje s jednoduchou obsluhou

V oblasti secích strojů má firma Amazone pro nadcházející sezónu připravenou řadu novinek, které prezentovala na představování novinek v Německu. Ve své tradiční oblasti – u nesených mechanických secích strojů – přichází s novou řadou s označením Cataya.

Stroje mají nový design, a mohou být vybaveny zásobníkem osiva s objemem 830 nebo 1270 l v provedení Super a 650, resp. 850 l ve verzi Special. O dávkování osiva se stará dávkovací systém Precis s uzavíracími šoupátky, díky kterým lze jednoduše přecházet mezi výsevem normálního a jemného osiva. Výsevní válečky mají elektrický pohon, což má výhodu v možnosti kalibrace pouhým stiskem tlačítka.

Podobně, jako i pro své další nové secí stroje, vyvinula firma Amazone i pro stroje Cataya nový systém centrálního nastavení s označením SmartCenter. Nachází se na levé straně pod krytem a slouží ke všem důležitým nastavením: kalibračního šoupátka, ke spuštění výsevní zkoušky či k uložení váhy. Jednoduše ve stoje lze zahájit výsevní zkoušku pomocí tlačítka anebo terminálu Twin. Po provedení zkoušky se vytáhne speciální box, vysype se jeho obsah do nádoby, dodávané spolu se strojem, a zváží na váze. Váha je uložená v blízkosti a snadno dostupná, a zavěsí se po straně. Zjištěnou hodnotu lze zadat do terminálu ve Smart Centru, a poté jen vše vrátit na původní místa. Není tedy třeba přecházet mezi secím strojem a traktorem.

Díky standardnímu elektrickému pohonu dávkovacího ústrojí mohou být secí stroje Amazone Cataya ovládány prostřednictvím ISOBUS. Snadno srozumitelné symboly na terminálech firmy Amazone činí ovládání rychlým a jednoduchým. Ovládacím tlačítkům je možné přidělit funkce podle potřeby.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *