18.11.2022 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sekční kontrola pro aplikátory šetří hnojiva

Systémy ovládání sekcí umožňují efektivně využívat cenná hnojiva. Firma Samson nyní přichází s novinkou – sekční kontrolou pro aplikátory, připojené k cisternám PG II.

Nový systém Samson GSC (Generic Section Control) je vhodný nejen pro hadicové aplikátory, ale i pro aplikátory, které kejdu či digestát zapravují do půdy (talířové, radličkové). Jedná se o univerzální systém, vhodný nejen pro aplikátory značky Samson, ale i dalších výrobců, agregovaných k cisternám řady PG II s ovládáním pomocí počítače SlurryMaster 8000.

Jakýkoli aplikátor si systém Samson GSC umí přizpůsobit tak, že záběr rozdělí až na dvanáct sekcí. Tyto sekce pak mohou být ovládány manuálně pomocí joysticku na ovládacím terminálu SlurryMaster 8000, anebo také automaticky. Pro automatické vypínání a zapínání sekcí je zapotřebí, aby cisterna byla kombinována s ISOBUS kompatibilním GPS systémem s funkcí Section Control (TC-SC), který je rovněž tak nabízený výrobcem SAMSON AGRO A/S. 

Systém Samson GSC zlepšuje přesnost v aplikaci kejdy, komfort obsluhy a zvyšuje i výnosový potenciál. Individuálním ovládáním jednotlivých sekcí se vyloučí překrývání záběrů či absence aplikace, kdy by docházelo k předávkování nebo neaplikování hnojiva. Typickým příkladem jsou klíny polí, oblasti v blízkosti hranic polí či objíždění sloupů vysokého napětí či jiných překážek. Díky precizní aplikaci mohou rostliny maximálně využívat živiny, obsažené v kejdě, a pěstitelé mohou ušetřit za nákup minerálních hnojiv.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 12/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down