11.06.2022 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senážní návěs ve svém živlu

Na závěr si organizátoři Pícninářského dne Agromexu nechali tu největší soupravu z celé akce: traktor Fendt 942 Vario Gen 6 spolu se senážním návěsem Tigo 75 XR. Senážní návěsy Fendt Tigo PR a Fendt Tigo XR jsou již delší dobu úspěšně využívány zemědělci i poskytovateli služeb po celé Evropě. Řada Tigo XR se vyrábí s objemem ložné plochy 38 až 54 krychlových metrů podle DIN 11741 na podvozcích tandem a tridem.

Prezentovaný vůz Tigo 75 XR byl vybaven brousicím zařízením FlexSharp, které je dostupné i pro nové návěsy Fendt Tigo VR. Toto zařízení dovoluje broušení nožů řezacího ústrojí přímo na návěsu, takže nože není nutné jednotlivě vyjímat z nosníku a manuálně brousit. Na přání je možné vůz vybavit druhou sadou nožů a držákem pro ni, který se ve výrobě montuje na nosník nožů. Pak je možné nože zaměňovat přímo na poli a omezit tak prostoje.

Traktory, které umějí pracovat se systémem TIM, mohou být návěsem Fendt Tigo XR v průběhu práce povelovány. Návěs určuje traktoru, zda má udržovat rychlost, zpomalit anebo zrychlit. Řidič se nemusí neustále soustředit na vydatnost řádku.

Fendt Tigo XR má ve standardu výklopnou čelní stěnu. Ta je ovládána automatikou plnění i vyložení anebo je možné i manuální ovládání. Na začátku práce je zaklopena dovnitř vozu a pomáhá se stlačováním hmoty v ložné ploše. S přibývajícím množstvím píce se čelní stěna otevírá směrem k traktoru až do krajní polohy. V místě uložení hmoty urychluje vyprazdňování vozu tím, že pomáhá podlahovému dopravníku. Ten má standardně dvourychlostní pohon s automatickým přepnutím na vyšší rychlost.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down