19.10.2022 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Senážní vozy Fendt mají nové rodiště

Výrobce Fendt pokračuje v rozvoji a budování další infrastruktury. V pátek 14. října byl ve městě Wolfenbüttel oficiálně otevřen nový výrobní závod senážních vozů Fendt. Slavnostnímu otevření pracoviště nejen pro výrobu, ale i pro další vývoj těchto strojů byli přítomni zástupci z řad politiků, hospodářství, zaměstnanci závodu, stejně jako zákazníci a obchodníci. V sobotu 15. 10. v závodě proběhl „Den otevřených dveří“. Obyvatelé z obce Wolfenbüttel spolu s dalšími zájemci z regionu si mohli prohlédnout nové výrobní linky.

Na pozemku, kde byl nový výrobní závod vybudován, se již od roku 1899 vyráběly lisy na válcové balíky. A to pod značkou Welger. V roce 2017 se podařilo koncernu Agco tento závod s dlouhou tradicí získat. Ihned poté začaly do továrny proudit investice; od roku 2017 tam bylo investováno více než 20 milionů euro. Mohlo tak vniknout moderní centrum pro vývoj a výrobu strojů Fendt.

Montáž v hale se zastřešenou plochou 4200 metrů čtverečných byla zahájena v průběhu září 2022. Týká se všech modelů senážních a víceúčelových návěsů Fendt. Pro plynulost montáže vozů slouží pak ještě dalších 10 000 metrů čtverečných logistických ploch.

Součástí slavnostního otevření nového závodu bylo i předání vůbec prvního návěsu Fendt Tigo, který byl vyroben ve Wolfenbüttelu. Stroj si převzal zákazník z Holandska. Od roku 2021 se v modernizované továrně vyrábí také kompletní paleta svinovacích lisů Fendt, včetně modelů s ovíječkou balíků na jednom podvozku. Rovněž výrobní linky na lisy byly přestavěny a modernizovány. V tomto roce pak následovalo rozjetí výroby i u senážních návěsů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down