22.12.2021 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Setí v jiné dimenzi s novými stroji

Zemědělci, kteří si chtěli pořídit secí stroj od firmy Väderstad (a není jich málo) s velkým pracovním záběrem, se mohli doposud obsloužit u řady Rapid A (maximálně osm metrů) či Spirit C (maximálně devět metrů). Nyní ale švédská firma učinila významný krok kupředu, když představila secí stroj o záběru dvanácti metrů. Je koncipován zcela nově a má označení Inspire 1200C/S.

Odkud čerpali konstruktéři Väderstad inspiraci, není známo. Každopádně postavili na nohy koncept, který zdařile spojuje vysokou kapacitu s precizním výsevem. Vysoká kapacita díky velkoobjemovému zásobníku předurčuje tuto novinku k nasazení na pozemcích o velké výměře, kde minimální podíl prostojů povede k vysoké výkonnosti. „Väderstad Inspire 1200C/S je kompaktní na poli i při přepravě a kombinovaná verze Inspire 1200C má jeden z největších zásobníků ve své třídě,“ říká Björn Jeansson, obchodní produktový manažer společnosti Väderstad.

Srdcem stroje Inspire je citlivý systém dvoukotoučových secích botek. Má vynikající schopnost přizpůsobit se nerovnostem na poli, čímž vždy udržuje konstantní hloubku setí. Výsledkem je precizní uložení osiva a rovnoměrné vzcházení na celé výměře pozemku.

Inspire 1200C/S bude k dispozici ve dvou různých provedeních - Inspire 1200S a Inspire 1200C. Verze Inspire 1200S určená pouze pro osivo je vybavena 5000litrovým zásobníkem na osivo. Zatímco kombinovaná verze Inspire 1200C má zásobník o objemu 7200 litrů, který pojme jak osivo, tak hnojivo ve dvou oddělených komorách. Při výstupu ze zásobníku Inspire 1200C se osivo a hnojivo smísí do stejného proudu vzduchu a společně se zapraví do půdy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down