Setkání příznivců žlutých krásek

Na začátku března se za téměř jarního počasí konalo v Rudicích u Luhačovic již třetí setkání příznivců žlutých krásek. Do areálu firmy Toko pozval její majitel a ředitel Ing. Tomáš Kořínek členy Fastrac Fanclubu z České i Slovenské republiky

Pátečnímu dni plnému předváděcích akcí předcházel ve čtvrtek večerní program v Luhačovicích. Tam se o zpříjemnění večera staral Ivan Mládek se svou kapelou a také jak se na Moravě sluší, cimbálová skupina Jožky Černého. Pozvání přijal i hlavní protagonista filmu Vesničko má středisková Marián Labuda, který se během večera stal novým členem Fastrac Fanclubu.

Představení sortimentu

Večerní program ovšem nebyl jen o kulturním vyžití. Účastníci se v průběhu večera seznámili s výrobním sortimentem firmy JCB. Tato anglická firma na trh nedodává pouze systémové nosiče Fastrac, ale nabízí i řadu smykem řízených nakladačů a manipulátorů Loadall. Kromě této zemědělské techniky byly během večera představeny i další stroje ze sortimentu JCB. Na první pohled se odlišovaly hlavně barvou, kdy zářivě žlutou vystřídala khaki zelená. Ta také napovídá, že dalším uživatelem vedle zemědělců je právě armáda. Velmi zajímavým zpestřením celé akce bylo i vyhlášení dvaceti nejlepších provozovatelů strojů JCB, kteří se tak mohou pyšnit titulem Mistr JCB volantu pro rok 2007.

Každý si mohl stroje vyzkoušet

Páteční program se z lázeňských Luhačovic přesunul do nedalekých Rudic, kde je sídlo společnosti Toko, s. r. o. V moderních halách v areálu firmy byla na statické ukázce představena většina strojů z prodejního sortimentu. Kromě nablýskaných žlutých krásek však návštěvníci mohli v hale využít i zajímavě řešené občerstvení, kdy každý regionální prodejce nabízel nejrůznější pochutiny, které byly alespoň trochu typické pro oblast, kterou zastupoval.
I když haly návštěvníci hojně využívali, největšímu zájmu se těšily stroje na venkovní expozici. Důvod byl prostý. Každý z návštěvníků si je mohl osahat a na vlastní kůži vyzkoušet. Zajímavým rozptýlením určitě byla i soutěž, při které musel závodník projet určenou trasu se smykem řízeným nakladačem Robot.
Ovšem největšímu zájmu učastníků se těšila původně travnatá plocha, přiléhající k areálu firmy. Na ní bylo to, kvůli čemu nejvíce návštěvníků přišlo. Prostor byl vyhrazen strojům Fastrac. Každý zájemce si mohl vyzkoušet traktory Fastrac 3200, 3230 a 8250. O tom, že se tyto stroje těší velké oblibě, ostatně hovořil i konečný stav oné původně travnaté plochy, která již kolem poledne připomínala tankodrom a k večeru spíše měsíční krajinu. Inu, návštěvníky lákalo si vyzkoušet, jak rychle Fastrac jede a co všechno vydrží. A podle nich jede opravdu rychle a vydrží opravdu hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *