29.07.2021 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Seznamte se, podmítač Methys HD

Soufflet Agro a. s., několik svých strojů představila v rámci polního dne Naše pole v Nabočanech. Nejnovější přírůstek výrobního portfolia Sky Agriculture je talířový podmítač Methys. Do České republiky přicestoval nedávno a poprvé se zájemcům představil v rámci polních dnů pořádaných společností Soufflet Agro.

Talířový podmítač Methys HDS zapadá do filozofie o správném zpracování půdy, kterou podporuje projekt SoilTEQ a vyznačuje se všestranností i vysokou produktivitou práce, díky schopnosti práci ve vysokých rychlostech mezi 10 a 14 km/h. Jeho hlavními přínosy jsou regulace plevelů a podpora biologické činnosti půdy, rychlý rozklad posklizňových zbytků díky schopnosti vytvořit homogenní mulč a šetrné hospodaření s vláhou v souvislosti s vytvořením kypré izolační vrstvy.

Methys HDS navíc dokáže nejen půdu podmítnout, ale připravit i seťové lůžko. V neposlední řadě je jeho výhodou přesné držení nastavené pracovní hloubky, která se pohybuje v rozmezí od 3 do 11 cm, a dále nízké nároky na tažný prostředek bez ohledu na typ půdy na které pracuje.

Stroj je postaven na robustním rámu a pracovními orgány jsou dvě řady talířů Razor o průměru 514 mm. Každý talíř je uložen na samostatném rameni v elastomerových pryžových segmentech. Taková konstrukce absorbuje nerovnosti a přináší precizní kopírování povrchu. Talíře mají speciální agresivní tvar a jejich výhodou je velmi dobrá řezací schopnost. Rozřezat dokážou jak velké množství posklizňových zbytků, tak i vzrostlou meziplodinu. Navíc, díky velké pracovní rychlosti, dosahují úctyhodných výkonů.

Za pracovní sekcí je zařazen pneumatikový válec, který zajišťuje zpětnou konsolidaci půdy. Dobrá konsolidace zvyšuje vzcházivost plevelů a urovnává pozemek. Pneumatikový válec je univerzálním řešením do všech půd a díky předsazení každé druhé pneumatiky se snižuje potřeba tahové síly.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down