24.11.2022 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Siláci pro přibližování dřeva z USA

Bestie z USA, tak by se daly ve zkratce charakterizovat přibližovací traktory americké firmy Tigercat. V nabídce má nejenom kompaktní modely, ale ještě mnohem větší čtyř- a hlavně i šestikolové typy. Největší verze Tigercat 635H má velký rozvor náprav, z nichž ta druhá je boogie a má enormně velkou nosnost. S motorem o výkonu 285 k a hmotnosti 25 130 kg dokáže Tigercat 635H zvládnout obrovské množství práce denně či přibližovat dřevo i do prudkých kopců, kde by jinak byla zapotřebí instalovat lanovka.

Čtyřkolový model Tigercat 610E je naproti tomu kompaktnější a vhodnější do evropských podmínek. Poháněn je motorem o výkonu 221 k. S velkými modely má společný například systém Turnaround 220. Sedačka řidiče včetně joysticků je otočná v úhlu 220 stupňů a v tomto rozsahu si ji operátor může kdekoli zajistit – stiskem tlačítka, a to i za jízdy. Má tak perfektní přehled o stroji i jeho okolí. Odolný interiér kabiny se snadno čistí.

S neustále se měnícími nároky na tahový výkon při práci se Tigercat 610 H vyrovná snadno díky svému pohonnému systému EHS. Jedná se o kombinaci elektronické kontroly trakce a unikátního plně hydrostatického pohonu pojezdu Tigercat. Motor pohání trojici čerpadel s proměnným objemem – dvě pro pojezd a třetí pro řízení a hydraulický systém ovládání drapáku, resp. pohonu navijáku. Otáčky motoru jsou ovládány automaticky, stejně jako výkon čerpadel a hydromotorů. Při těžké práci pracují oba hydromotory, při lehkých přejezdech je olej od čerpadel směřován jen do jednoho hydromotoru. I při nízkých otáčkách šestiválcového motoru Tigercat FPT N67 je k dispozici velký tahový výkon, čímž se minimalizuje prokluz a zvyšuje produktivita. Všechny hlavní funkce jsou ovládány elektronickými joysticky, na přání lze traktor vybavit telemetrickým systémem RemoteLog či hydraulicky poháněným navijákem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down