Široká paleta čisticí techniky

„Zrekonstruovali jsme prodejní plochu, která nyní zaujímá 600 m2. Nabízíme zahradní, komunální, čisticí techniku a motocykly. Dny otevřených dveří pořádáme již po dvanácté.,“ řekl Zemědělci předseda představenstva litoměřické společnosti KIS plus, a. s., Ing. Michal Janků.

Každý rok se firma zaměřuje v rámci „svých dnů“ na určitou oblast techniky. Letos padla volba na výrobky firmy Kärcher, s níž KIS Plus spolupracuje více než deset let a zastupuje ji v severních Čechách. Kärcher představil v Litoměřicích téměř kompletní sortiment čisticích prostředků. Vesměs v chodu byly předvedeny především vysokotlaké mycí stroje, čisticí systémy, mokrosuché a průmyslové vysavače do náročných provozů a zametací stroje pro různé využití.
Hobby i profi stroje
„Firmu, která nese jeho jméno, založil v roce 1935 Alfred Kärcher. O patnáct let později vyvinul a nechal patentovat první evropský vysokotlaký čistič s ohřevem. Dnes je společnost Kärcher největším světovým výrobcem čisticí techniky pro domácí i profesionální použití s certifikátem ISO 9001 a více než 35 000 odbytovými středisky po celém světě. V České republice působíme od roku 1993. Prodáváme prostřednictvím obchodních partnerů i našich zaměstnanců. Servis zajišťují dvě naše střediska v Praze a Brně a síť smluvních partnerů po celé republice. Výrobky pro domácí použití se obvykle prodávají v sítích hobby marketů, profi stroje nabízíme sami ve spolupráci s našimi obchodními partnery,“ uvedl vedoucí prodeje pro Čechy společnosti Kärcher, s. r. o., Ing. Dalibor Šenkypl.
Z předváděných výrobků najdou uplatnění při úklidu stájových prostor, mytí techniky a strojů a v potravinářských provozech zejména tlakové myčky bez ohřevu a s ohřevem vody. Oba tyto druhy mohou přisávat jakékoliv chemické a dezinfekční prostředky a následně je dávkovat ve zvoleném množství. Například k očistě zemědělské techniky bez ohřevu vody je vhodná třída myček Super konstruovaná pro náročný a trvalý provoz. Ze strojů Kärcher s ohřevem se pro zemědělství hodí především střední třída. Ohřívat v nich vodu lze nejen pomocí spalování nafty, ale i elektřinou, což rozšiřuje použití stroje například do potravinářských provozů. Z této skupiny výrobků lze jmenovat i řadu HDS 801 E výhradně s elektrickým ohřevem.
Revoluce v očistě
Možnosti využití strojů násobí široká nabídka příslušenství. „Uživatelé mohou zvolit také stacionární čisticí stroje, u nichž je potřeba vyzvednout dlouhou životnost, sofistikované rozvody po celém objektu a vysoký výkon. V zemědělství se uplatní i zametací stroje pro úklid areálů. Vyrábějí se s různým typem obsluhy a filtrace pro úklid uvnitř i venku s pohonem dieselovým, benzinovým, elektrickým a plynovým“ doplnil regionální vedoucí prodeje firmy Kärcher, s. r. o., Luboš Jelínek.
V Litoměřicích došlo i na předvedení žhavé novinky, stroje IB 15/80 pro čištění suchým ledem. Mediem jsou tak zvané pelety suchého ledu, které se dodávají ve formě válečků o průměru přibližně 5 mm a výšce 20 mm. Zařízení vyžaduje k bezproblémovému provozu výkonný kompresor přinejmenším vyšší střední třídy. „Tento revoluční systém čištění je mimořádně šetrný k povrchům a uplatní se při odstraňování různých pojiv, zbytků silikonu a gumy, oleje, tuku, dehtu, asfaltu, inkoustu, pryskyřice, lepidel, vosku, barev a laků, žvýkaček, grafit a dalších nečistot. Má široké spektrum uplatnění. Technologie je bezezbytková, spolehlivě vyčistí všechna zákoutí a povrch zůstane jen lehce zavlhlý,“ řekl Luboš Jelínek.
Velký úspěch zaznamenaly stroje Kärcher při loňském čištění provozu kolínské automobilky TPCA před jejím uvedením do provozu, kdy si poradily s velmi jemným a obtížně odstranitelným cementovým prachem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *