04.10.2022 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Široké obraceče i pro malé traktory

Firma Pöttinger si získala v našich podmínkách velké množství spokojených uživatelů svých tažených obracečů o velkém záběru. Nyní přichází s novinkou: taženými obraceči HIT HT s pracovním záběrem 8,60 až 17,00 m (podle DIN).

Nové tažené obraceče zaručují maximální výkonnost, komfort a efektivitu. Dokonce i malé traktory se s nimi mohou blýsknout na velkých plochách: požadavek na příkon je nízký a díky tažené konstrukci není zapotřebí žádný výkon při zvedání pomocí tříbodového závěsu traktoru. Modely HIT HT 8680, HIT HT 11100, HIT HT 13120, HIT HT 17160 zaručují díky malému průměru rotorů 1,42 m a šesti zakřiveným ramenům prstů nejlepší kvalitu rozhozu pro všechny druhy píce.

Podvozek tažených obracečů HIT HT vede rotory při práci přes nerovnosti a při dopravě nese vlastní stroj. To znamená, že vnitřní rotory nepřenášejí při nasazení žádnou přídavnou hmotnost vlastního stroje. Hmotnost je rovnoměrně rozložena na všechna kola rotorů a pracovní výška je tak stejná po celé pracovní šířce. Správná vzdálenost mezi prsty rotorů a zemí chrání vlastní stroj i porost a sklízená píce zůstává čistá. Snadno přístupná ruční klika umožňuje rychlé centrální nastavení výšky. Novinkou u HIT HT je možnost pohodlného nastavení výšky hydraulicky ze sedadla traktoru (výbava na přání). Dobře čitelná stupnice ukazuje nastavenou pracovní výšku.

U modelů s hydraulickým nastavením výšky rotorů se nově využívá také elektrické předvolbové ovládání Basic Control. Díky tomu si každý uživatel může vybrat mezi přepravní polohou, výškovým nastavením a krajovým obracením. K provozu je zapotřebí pouze jeden dvojčinný vnější hydraulický okruh.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down